Jak pokonać stres udzielający się w trakcie sesji?

Jak pokonać stres udzielający się w trakcie sesji?

Kilka porad dla Was.

Zmień swój punkt widzenia

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest spojrzenie na egzaminy z innej perspektywy. Podejście do egzaminu to przede wszystkim sprawdzenie wiedzy, którą zapewne już posiadasz. Pomyśl, jak długi czas ta wiedza była przez Ciebie przyswajana - począwszy od pierwszych zajęć.

Myśl pozytywnie

Myślenie pozytywne jest podstawą sukcesu. Najważniejszą kwestią jest tutaj zamiana negatywnych myśli na pozytywne. Zadaj sobie pytanie: „Dlaczego uważam, że nie umiem? Przecież już tyle egzaminów mam za sobą. Udało mi się z nimi, uda się i z tym". Pomyśl również o tym jak dużo tzw. "kamieni milowych" za Tobą. A kiedyś wydawało się, że się nie uda.

Solidnie się przygotuj

To dość banalne, ale im lepiej się przygotujesz, tym lepiej i pewniej będziesz się czuć na egzaminie, tym samym lepiej zapanujesz nad stresem.

Zadbaj o wizerunek

Egzamin to rodzaj oficjalnego spotkania. Nie ważne, czy osobiście, czy przed kamerą. W każdej z tych sytuacji musisz czuć się pewnie, dlatego wybierz odpowiedni strój. Z wyborem postaraj się dopasować, w taki sposób, by było to zgodne z Twoją osobowością. Pamiętaj, że odpowiedni wygląd dodaje pewności siebie i pozwala lepiej opanować stres.  

Zastosuj techniki relaksacyjne

Stosowanie technik relaksacyjnych jest efektywną metoda radzenia sobie z codziennym stresem. Najbardziej popularne techniki relaksacyjne to: Relaksacja Jacobsona, Trening autogenny Schultza, a także ćwiczenia oddechowe. Każda z tych technik w połączeniu z muzyką relaksacyjną pozwoli ci zmniejszyć poziom  odczuwanego stresu.