Career Center - wskazówki

Poniżej przedstawiamy krótki poradnik jak używać platformy kariery, aby znaleźć pracę, staż lub praktyki.

JobTeaser

1. Aplikuj na oferty pracy za pomocą CV, które możesz dodać w swoim profilu.

Dodatkowo, w ustawieniach konta, możesz włączyć powiadomienia o najnowszych ofertach pracy, aby nic Ci nie umknęło :)

DOBRA RADA! Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej klauzuli podczas aplikacji. Przydatne informacje znajdziesz w zakładce „Centrum Wiedzy”

2. Uzupełnij swój profil

Napisz w kilku zdaniach czego szukasz i jakie są Twoje oczekiwania. Uzupełnij informacje nt. kierunku na którym studiujesz oraz o poziomie znajomości języków. Dodaj swoje CV w formacie PDF oraz zdjęcie w profilu. Nie zapomnij też o dodaniu linku do profilu LinkedIn.

DOBRA RADA! Jeśli chcesz mieć profesjonalnie przygotowane CV zapisz się na konsultacje z naszymi doradcami kariery. Z tak przygotowanym CV na pewno nie pozostaniesz niezauważona/niezauważony :)

3. Dostosuj kryteria wyszukiwania do swoich zainteresowań.

Pierwszą znajdziesz w zakładce Moja tablica w menu „Modyfikuj moje kryteria” w prawym górnym rogu. Tam ustawisz kryteria wyszukiwania, powiadomienia mailowe oraz języki strony. Jeśli nie chcesz otrzymywać zawartości w języku angielskim, odznacz tę opcje w polu „Języki”.

DOBRA RADA! Jeśli chcesz otrzymywać oferty dedykowane wyłącznie studentom PW podczas szukania ofert pracy zaznacz opcję „Oferty tylko dla naszych studentów i absolwentów ” w menu po lewej stronie.

4. Rejestruj się na wydarzenia oraz na spotkania z doradcami kariery!

W ramach platformy kariery są 2 typy wydarzeń – wydarzenia organizowane na PW, dodawane przez Biuro Karier Politechniki Warszawskiej oraz wydarzenia partnerów platformy „Career Center”, część z nich prowadzona jest on-line.

DOBRA RADA! Na większość wydarzeń trzeba się zarejestrować. Nie zwlekaj do ostatniej chwili, ponieważ bardzo często, ze względów organizacyjnych, rejestracje zamykamy wcześniej.

5. Zajrzyj do modułu "Firmy" i poszukaj inspiracji.

W tej sekcji zobaczysz wizytówki firm, które zawierają opisy ich działalności, kontakty do rekruterów, a także materiały on-line. To świetny pomysł na rozpoczęcie researchu, jeśli nie masz pomysłu, w jakiej firmie chciałabyś/chciałbyś pracować.