Nasze projekty

Jako Samorząd Studentów zajmujemy się również organizacją lub współorganizacją różnych projektów dla studentów.

Juwenalia Płockie - największe studenckie święto. Odbywa się w maju i trwa zazwyczaj tydzień. Podczas tego tygodnia odbywają się turnieje sportowe, gra terenowa, wspólna integracja przy akademiku Wcześniak czy impreza w Klubie Studenckim FILIP. Najstarszą tradycją Juwenaliów Płockich jest odbywające się od początku Juwenaliów Płockich - MYTO - opłata za przejazd,  czyli zbiórka pieniędzy w przebraniach na skrzyżowaniach ulic. Kulminacją Juwenaliów jest Koncert Główny, który odbywa się na terenie zielonym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Podczas Koncertu Głównego przekazywany jest przez Prezydenta Miasta Płocka symboliczny klucz do miasta.
juwunalia
Płocki Bal Studenta - wcześniej znany jako Bal Dyplomantów. Jest to wydarzenie skierowane głównie do studentów ostatniego roku, ale również kierujemy je do wszystkich studentów, absolwentów oraz sympatyków naszej Filii Politechniki Warszawskiej. Bal co roku jest przygotowywany w innym motywie. W maju 2019 roku odbył się Płocki Bal Studenta w motywie Wielkiego Wiejskiego Wesela w Domu Weselnym AMORE w Płocku.
bal
Tematyczne Otrzęsiny Płocka - impreza skierowana głównie do studentów pierwszego roku studiów ale nie tylko. Odbywają się w październiku w Klubie Kino. Nazwa wydarzenia została zapoczątkowana w 2015 roku. Podczas wydarzenia odbywają się koncerty oraz konkursy. W ostatnich latach  wystąpili tacy artyści jak: Dj Hazel, C-Bool, Mandaryna czy Jorrgus.
otrzesiny
Międzynarodowy Dzień Studenta - upamiętniający krwawo stłumioną demonstrację czechosłowackich studentów przeciwko nazistowskiej agresji z 1939 roku. Obchodzony jest 17 listopada. W ramach tego dnia odbywa się impreza podczas, której występują znani oraz wschodzący artyści min. Piękni i Młodzi czy Borys LBD. W ramach wydarzeń towarzyszących w 2018 odbyła się akcja ambulansowa zbiórki krwi przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej.
dzien studenta
Wybory Miss i Mistera - wydziałowe eliminacje najpiękniejszych. Odbywają się w październiku w Auli Gmachu Głównego PW. Zwycięska para z Wydziału oraz Kolegium reprezentuje Filię Politechniki Warszawskiej podczas Ogólnouczelnianych Wyborów Miss i Mistera, które odbywają się w II połowie listopada w Warszawie.
misss
Na naszej Uczelni organizowane są również akcje charytatywne takie jak : SZLACHETNA PACZKA, DKMS - Rejestracja potencjalnych dawców szpiku, ZAKRĘCENI NA POLITECHNICE - zbiórka korków oraz KRWIOBUS - ambulansowa zbiórka krwi.
krwiobus
W roku 2019 po raz pierwszy została zorganizowana MAJÓWKA wraz z Wydziałem Elektrycznym oraz Wydziałem Fizyki do Lwowa. Studenci naszej uczelni mieli zorganizowany nocleg, przejazd, ubezpieczenie oraz częściowe wyżywienie. Nie zabrakło gry integracyjnej oraz zwiedzania z przewodnikiem.
wycieczki
Wyjazd Sylwestrowy - zapoczątkowany w 2019 roku. Jest organizowany wspólnie z innymi wydziałami Politechniki Warszawskiej. Podczas wyjazdu zapewniamy nocleg, wyżywienie, imprezy integracyjne oraz wiele innych atrakcji.
Studencka Liga w Kręgle - jest to trwający kilka miesięcy turniej drużyn w Kręgle. Uczestnictwo jest w pełni darmowe. Rozgrywki odbywają się raz w miesiącu a po nich organizowane jest Karaoke. Dla pierwszych 3 drużyn oraz najlepszego zawodnika przeznaczone są nagrody rzeczowe. Dodatkowo sporadycznie organizowane są integracyjne wyjścia na kręgle, bilard czy karaoke.
Kino pod Chmurką - pokaz filmów w plenerze. Wydarzenie jak do tej pory odbywało się podczas Juwenaliów Płockich. 
Złota Kreda - projekt Komisji Dydaktycznej Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej, w którym zadaniem studentów jest oddanie swojego głosu na najlepszego nauczyciela akademickiego prowadzącego wykłady oraz najlepszego prowadzącego laboratoria/ćwiczenia/projekty. Głosowanie odbywa się w czerwcu, a wręczenie nagród ma miejsce w listopadzie na Małej Auli Politechniki Warszawskiej w Warszawie.
Koncerty tematyczne - odbywają się zazwyczaj w grudniu w Auli Gmachu Głównego Filii PW. Podczas tego wydarzenia zbierane są dary rzeczowe oraz finansowe, które przekazywane są dla potrzebujących. W ostatnich latach wystąpili uczestnicy Talent Show (Must be the music czy The Voice of Poland) czy orkiestra rozrywkowa Politechniki Warszawskiej The Engineers Band wraz z orkiestrą Politechniki Wrocławskiej.
koncert
Spektakle w Teatrze - od roku 2019 została nawiązana współpraca z Teatrem Dramatycznym w Płocku w ramach, której studenci mogą w promocyjnych cenach skorzystać z oferowanego repertuaru Teatru.
teatr
Dzień Tosta - najbardziej oblegane wydarzenie przez studentów. Podczas tego Dnia promowane są również wydarzenia Samorządu .Studentów.
toster
W roku 2019 podczas zbliżających się świąt Wielkiej Nocy po uczelni hopsał student w stroju królika z czekoladowymi jajkami.
królik