Studenci z wizytą na budowie komina EC

Studenci z wizytą na budowie komina EC

20 maja 2014 roku, studenci Koła Naukowego Budownictwa KONSTRUKTOR wraz z nauczycielami akademickimi WBMiP, uczestniczyli w wizycie na budowie Instalacji Odsiarczania Spalin PKN ORLEN S.A.

W ramach inwestycji powstał komin o wysokości 160 metrów wraz z budowlami towarzyszącymi min. absorberami i silosami na gips. Kierownik budowy wraz z przedstawicielem firmy wykonawczej, wprowadzili studentów w specyfikę pracy na dużych budowach oraz rzeczowo opowiadali o szczegółach konstrukcyjnych komina żelbetowego.

Zwrócili uwagę na przepisy BHP, których przestrzeganie, w trudnych warunkach dużej budowy jest bardzo ważne i zapobiega wielu groźnym wypadkom. Nie obyło się także bez zabawnych anegdot i sytuacji z życia codziennego budowlańca, z którymi spotkać się można na budowach. Budowa kominów żelbetowych, ze względu na ich koszt i zapotrzebowanie odbywa się bardzo rzadko (istniejące kominy Elektrociepłowni zbudowano w latach 70-tych), dlatego też wizytacja ta, była jedyną okazją do zobaczenia tak ciekawej inwestycji. Za pomoc w zorganizowaniu wizyty dziękujemy PKN ORLEN S.A, ORLEN Projekt oraz Uniserv-Piecbud.

Komin EC

fot. PKN ORLEN S.A.