Napowietrzanie wody
Co to?
Zajęcia w laboratoriach Politechniki
O czym to?
Napowietrzanie wody najczęściej kojarzy nam się z utrzymaniem akwarium, w którym rozpuszczony tlen jest niezbędny dla życia ryb i innych organizmów wodnych, a więc jego zawartość może świadczyć o czystości wody. Czy w oczyszczaniu wody powietrze jest równie ważne? Dowiesz się, że w wielu procesach uzdatniania wody jednym z pierwszych czynników technologicznych było powietrze. Jego wprowadzanie do wody jest ważne, ponieważ może służyć do usuwania niektórych zanieczyszczeń. Dodatkowo dowiesz się, który sposób napowietrzania pęcherzykowego jest skuteczniejszy.
Po co mi to?
Dowiesz się jak wygląda praca w laboratorium, jakie zawody wiążą się z gospodarką wodno-ściekową oraz jakie kierunki studiów przygotowują do zajmowania się tą tematyką. Dodatkowo zobaczysz w skali „mikro” procesy, które na co dzień realizowane są w Stacji Uzdatniania Wody.
Jak będą wyglądały warsztaty?
1. Przedstawienie przebiegu procesu napowietrzania wody.2. Zespołowe przeprowadzenie procesu z badaniem skuteczności natleniania oraz wpływu napowietrzania wody na zmianę jej właściwości.3. Dyskusja wyników uzyskanych przez poszczególnych uczestników warsztatów i przedstawienie wniosków.
Miejsce
Laboratoria Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku
(Gmach Główny - ul. Łukasiewicza 17, 09-400 Płock)
Czas trwania
60 minut
Termin zajęć
Do ustalenia
Zapisy
Formularz zapisów