Rozmowa on-line z rekruterem - tips & tricks

Rozmowa on-line z rekruterem - tips & tricks

Poniżej przedstawiamy wskazówki, które pomogą przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzanej on-line.

1. Dobre przygotowanie to podstawa.

Dobra znajomość własnego CV oraz znajomość firmy, do której aplikowałaś/eś to baza. W przypadku rozmów kwalifikacyjnych on-line należy pamiętać o tym, że pomimo tego, iż spotkanie odbywa się w warunkach domowych, jest to ciągle spotkanie formalne. Dlatego przygotuj w miarę oficjalny strój, jak również zadbaj o otoczenie, które zobaczy rekruter. Ubrania porozrzucane po mieszkaniu nie są dobrym pomysłem. :)

2. Rekruter też człowiek. 

Wielu z nas pracuje w warunkach domowych i każdy z nas zalicza różne wpadki. Jeśli Twój sąsiad uporczywie remontuje mieszkanie, bądź posiadasz dzieci, które czasem nie mogą się oprzeć, aby w danym momencie z Tobą porozmawiać - uprzedź o tym rekrutera na początku rozmowy. Pamiętaj również, aby na nieprzewidziane sytuacje nie reagować ze stresem, a z humorem. Nie staraj się za wszelką cenę naprawić tego, co się wydarzyło, ale poszukaj innego rozwiązania - zmień pokój lub zatrzymaj (wcześniej uprzedzając) rozmowę na chwilę, aby rozwiązać zaistniałą sytuację.

3. Nie obawiaj się kamery!

Jeżeli Rekruter proponuje Ci rozmowę telefoniczną lub video - nie bój się wybrać tej drugiej. To szansa dla Ciebie, aby zaprezentować się z dobrej strony - przy takiej opcji masz dużo większe szanse, aby pokazać swój charakter i to, kim jesteś. Pamiętaj, że taką rozmowę zawsze możesz przećwiczyć z nami - podczas konsultacji.

4. Wykorzystaj szansę

Pamiętaj, że obecna sytuacja to szansa na to, aby w bardziej komfortowych warunkach porozmawiać z Rekruterem. Dodatkowo, oszczędzisz sporo czasu nie musząc jechać na drugi koniec miasta. :)