Rekrutacja

Koagulacja wody

Co to?

Zajęcia w laboratoriach Politechniki

O czym to?

Woda (tlenek wodoru; nazwa systematyczna IUPAC: oksydan) – związek chemiczny o wzorze H2O, występujący w warunkach standardowych w stanie ciekłym.Ale czy z taką wodą mamy na co dzień do czynienia? W trakcie warsztatów dowiesz się jakie procesy należy zastosować, aby uzyskać wodę do picia. Przedstawiony zostanie proces koagulacji jako podstawowy w oczyszczaniu wód powierzchniowych. W wodach naturalnych występują koloidy powodujące mętność oraz barwę. Poznasz, jak za pomocą chemikaliów można takie zanieczyszczenia usunąć oraz jakie czynniki wpływają na przebieg procesu. Dowiesz się również jakie są inne efekty koagulacji, poza poprawą kluczowych parametrów wody, tj. mętności i barwy.
Po co mi to?
Dowiesz się jak wygląda praca w laboratorium, jakie zawody wiążą się z gospodarką wodno-ściekową oraz jakie kierunki studiów przygotowują do zajmowania się tą tematyką. Dodatkowo zobaczysz w skali „mikro” procesy, które na co dzień realizowane są w Stacji Uzdatniania Wody.

Jak będą wyglądały warsztaty?

1. Przedstawienie przebiegu procesu oczyszczania wody z zanieczyszczeń koloidalnych i zawiesin trudno opadających.2. Samodzielne przeprowadzenie procesu koagulacji.3. Dyskusja wyników uzyskanych przez poszczególnych uczestników warsztatów i przedstawienie wniosków.

Miejsce

Laboratoria Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku
(Gmach Główny - ul. Łukasiewicza 17, 09-400 Płock)

Czas trwania

60 minut

Termin zajęć

Do ustalenia

Zapisy

Formularz zapisów