Juwenalia Płockie 2014 - relacja

Juwenalia Płockie 2014 - relacja

25 maja 2014 r. zakończyły się się Juwenalia Płockie, zorganizowane przez Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku wspólnie z samorządami pozostałych płockich uczelni.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją i do zobaczenia za rok.

Juwenalia rozpoczęły się w tym roku 21 maja. zapoczątkowane zostały oficjalnie mytem i przekazaniem kluczy do miasta.

Wśród wielu wydarzeń, takich jak tradycyjne myto i przekazanie studentom kluczy do miasta, tegoroczne Juwenalia obfitowały w szereg atrakcji, z których za najważniejsze należy uznać sobotni koncert na terenach zielonych Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Jedną z atrakcji imprezy było miasteczko sportów ekstremalnych. Koncert rozpoczęli laureaci Studenckiego Festiwalu Katorga - The Grandfather. Następnie dla fanów hip-hopu wystąpili raperzy Kękę, Kali i Paluch. Gwiazdami wieczoru były zespoły Happysad oraz Red Lips. Kilkutysięczny tłum, mimo momentami kapryśnej pogody, bawił się do późnych godzin nocnych. Uczestnicy koncertów podczas imprezy mogli też bawić się w miasteczku sportów ekstremalnych. W trakcie trwania prawie 9 godzinnej imprezy teren Politechniki odwiedziło ok. 10 tys. osób, głównie studentów i młodych mieszkańców Płocka.

Fotorelacja dostępna m.in. tutaj.

W niedzielę Rada Mieszkańców Domu Studenckiego PW Filii w Płocku "Wcześniak" przygotowała dla studentów śniadanie na trawie. Po krótkim odpoczynku studenci testowali swoją sprawność w różnych zawodach zręcznościowych. Najbardziej spektakularną i widowiskową konkurencją były ślizgi na torze ułożonym z polewanej wodą folii i bitwa na wypełnione wodą balony. Po studenckich zmaganiach przyszedł czas na odpoczynek, któremu towarzyszyły występy kapel rockowych na zorganizowanym z okazji „Wcześniakonaliów” - festiwalu „Rock in Wcześniak”. Podczas koncertu wystąpiły zespoły: Katalizator, Frost Commander, Laxigen Overdrive, HeadBoat, Jabba, The Rootles, Nancy Regan no i oczywiście nasz politechniczny zespół Inżyniery.

Obszerna relacja dostępna jest tutaj.