Aktualności

PNKCh i Noc Chemika

PNKCh i Noc Chemika

25 września Płockie Naukowe Koło Chemików odwiedziło Zespół Szkół nr 2 w Ciachcinie. Występ Koła był istotnym punktem programu Nocy Chemika. Po kilku doświadczeniach wykonanych ze względów bezpieczeństwa na świeżym powietrzu, zaprezentowało różnego rodzaju doświadczenia w trakcie pokazu na sali gimnastycznej.

Koło pod opieką dr Pawła Grabowskiego reprezentowali: Jakub Dołowski, Adrianna Grzybowińska, Przemysław Jarosiński, Danuta Jastrzębska, Paulina Pięta oraz Marta Sitkiewicz.

Płockie Naukowe Koło Chemików uczy na Litwie

Płockie Naukowe Koło Chemików uczy na Litwie

W ramach projektu „Koła Naukowe uczą na Litwie", realizowanego przez Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej, dwójka studentów z Płockiego Naukowego Koła Chemików działającego przy Instytucie Chemii Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku:

  • Paulina Pięta i
  • Jakub Dołowski

prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży szkoły w Suderwie i Rostynianach na Litwie.

Stypendium PGNiG

Stypendium PGNiG

Wystartował kolejny konkurs na stypendia dla najlepszych studentów uczelni wyższych, kierunków technicznych o specjalności związanej z problematyką przemysłu naftowego i gazowniczego.

Zapraszamy do udziału i wygrywania :) W zeszłym roku aż 5 naszych studentów otrzymało stypendia studenckie w ramach VI edycji konkursu.

Zadbaj o swoją karierę!

Zadbaj o swoją karierę!

Biuro Karier PW wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy Filią w Płocku zaprasza na bezpłatne, indywidualne konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym.

Środa 19 sierpnia br. Dziekanat WBMiP nieczynny

Uprzejmie informujemy, że Dziekanat sekcji studiów stacjonarnych i niestacjonarnych zaocznych Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w dniu 19 sierpnia br. będzie nieczynny. Kandydaci na studia drugiego stopnia uprzejmie proszeni są o składanie dokumentów w Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej (pok. 18 parter GG). Za utrudnienia przepraszamy. 

Gratulacje dla Mistrza Świata

Gratulacje dla Mistrza Świata

Wojtek Bógdał student kierunku Mechanika i budowa maszyn na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w Płocku we wspaniałym stylu zdobył tytuł indywidualnego Mistrza Świata w rozgrywanych w Legnicy II Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Świata, w klasie wózków jednoosobowych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Praktyki w administracji rządowej

Praktyki w administracji rządowej

Program praktyk studenckich w administracji rządowej jest szansą dla studentów na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w interesujących i zróżnicowanych uwarunkowaniach administracji publicznej.

Wizyta studentów w firmie Indorama Ventures Sp. z o.o.

Wizyta studentów w firmie Indorama Ventures Sp. z o.o.

W dniu 5.06.2015 r. grupa studentów kierunku Technologia Chemiczna oraz Mechanika i Budowa Maszyn uczestniczyła w wyjeździe do Włocławka, gdzie znajduje się polska siedziba firmy Indorama Ventures.

Spółka ta jest wiodącym liderem w produkcji granulatu poli(tereftalanu etylenu) wykorzystywanym do wytwarzania butelek i opakowań PET.

Zrób przegląd swojego CV na Pikniku!

Zrób przegląd swojego CV na Pikniku!

Zapraszamy na spotkanie z Biurem Karier na "zielonej trawce" podczas Pikniku Samorządu Studentów i Studenckiego Centrum Nauki w Płocku 2 czerwca w godz. 11:00-13:30.

Stypendium im. inż. Mieczysława Króla 2015

Stypendium im. inż. Mieczysława Króla 2015

Uwaga studenci. Tylko do 29 maja 2015 r. można składać wnioski o przyznanie Stypendium im. inż. Mieczysława Króla.

Aktualne informacje i szczegóły dostępne są w (i przy) Dziekanacie.

Certyfikowany kurs pierwszej pomocy (II edycja)

Certyfikowany kurs pierwszej pomocy (II edycja)

Studenckie Forum Business Centre Club oraz Biuro Karier PW zapraszają na kurs pierwszej pomocy.

OSTATNIE WARSZTATY: Rozmowa Kwalifikacyjna 31 maja Płock (PRPW)

OSTATNIE WARSZTATY: Rozmowa Kwalifikacyjna 31 maja Płock (PRPW)

O rozmowie kwalifikacyjnej – czyli o tym co w czasie jej trwania naprawdę interesuje pracodawcę? Zapraszamy na bezpłatne warsztaty, które odbędą się 31 maja 2015 w godzinach 9:00-15:00 w Gmachu Głównym (Płock, ul. Łukasiewicza) w sali nr 40.

OSTATNIE WARSZTATY: Komunikacja i współpraca w zespole 30 maja Płock

OSTATNIE WARSZTATY: Komunikacja i współpraca w zespole 30 maja Płock (PRPW)

Jeśli chcesz wiedzieć jak tworzyć efektywnie działający zespół, skuteczniej się komunikować i jak dbać o własne interesy pozostając w harmonii z otoczeniem – zapraszamy na ostatnie bezpłatne warsztaty, które odbędą się 30 maja 2015 (sobota) w godzinach 10:00-18:00 w Gmachu Głównym (Płock, ul. Łukasiewicza) w sali nr 60.

Ostatnie warsztaty: Zarządzanie Projektami cz.1 i 2 30-31 maja Płock

Ostatnie warsztaty: Zarządzanie Projektami cz.1 i 2 30-31 maja Płock (PRPW)

Jeśli chcesz poznać jego podstawy i bez kompleksów brać udział w przyszłych zawodowych projektach bądź wykorzystać tę wiedzę do prowadzenia osobistych mini-projektów przyjdź na ostatni 2-dniowy warsztat „Zarządzanie projektem” 30-31 maja 2015 r. godz. 9-17. 

Uznanie kwalifikacji w Niemczech

Uznanie kwalifikacji w Niemczech

Rząd Republiki Federalnej Niemiec podjął w ostatnich latach wiele działań zmierzających do ułatwienia specjalistom zainteresowanym imigracją do Niemiec rozpoczęcia kariery zawodowej w tym kraju. Ważnym krokiem w tym zakresie było ulepszenie zasad uznawania zagranicznych kwalifikacji zawodowych.

Warsztaty: Aktywne metody poszukiwania pracy... 17 maja Płock PRPW

Warsztaty: Aktywne metody poszukiwania pracy... 17 maja Płock PRPW

Zapraszamy do zapisów na warsztaty z zakresu Aktywnych metod poszukiwania pracy oraz tworzenia efektywnych dokumentów aplikacyjnych organizowanych przez Biuro Karier PW w ramach Programu Rozwojowego Politechniki Warszawskiej. Warsztaty odbędą się w dniu 17 maja w godz. 9-15 w Gmachu Mechaniki s. 71.

Warsztaty: Komunikacja i współpraca w zespole 16 maja Płock (PRPW)

Warsztaty: Komunikacja i współpraca w zespole 16 maja Płock (PRPW)

Jeśli chcesz wiedzieć jak tworzyć efektywnie działający zespół, skuteczniej się komunikować i jak dbać o własne interesy pozostając w harmonii z otoczeniem – zapraszamy na bezpłatne warsztaty, które odbędą się 16 maja (sobota) w godzinach 10:00-18:00 w Gmachu Mechaniki (Płock, ul. Jachowicza) w sali nr 71.

Warsztaty: Zarządzanie Projektami Cz.1 i 2 9-10 maja Płock (PRPW)

Warsztaty: Zarządzanie Projektami Cz.1 i 2 9-10 maja Płock (PRPW)

Zapraszamy studentów i doktorantów PW na bezpłatne warsztaty. Jeśli chcesz poznać jego podstawy i bez kompleksów brać udział w przyszłych zawodowych projektach bądź wykorzystać tę wiedzę do prowadzenia osobistych mini-projektów przyjdź na 2-dniowy warsztat „Zarządzanie projektem” 9-10.05.2015 r. godz. 9-17 do s. 71 w Gmachu Mechaniki. 

Konsultacje doradcze przez Skype!

Konsultacje doradcze przez Skype!

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza do korzystania z konsultacji online przez Skype.

Bezpłatne szkolenia ECDL CAD w Warszawie

Bezpłatne szkolenia ECDL CAD w Warszawie

BUDiKOM serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach z AutoCADa realizowanych w ramach projektu unijnego ECDL CAD. Szkolenia skierowane są dla osób:

- w wieku 18-64 lat,

- zamieszkałych na terenie województwa mazowieckiego.