Oferta i zbiory

Czytelnia

Czytelnia znajduje się w pok. 32 (I piętro). Strefę Czytelni tworzy przestrzenna i jasna sala ze stanowiskami do pracy oraz księgozbiorem podręcznym. Zbiory w czytelni ustawione są według układu działowego. Użytkownicy mają swobodny dostęp do książek i czasopism znajdujących się na półkach.

W Czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów dostępnych w katalogu on–line BGPW z Lokalizacją w katalogu- Filia w Płocku.

W Czytelni znajduje się stanowisko komputerowe z Bazą Polskich Norm, stanowisko z dostępem do Internetu oraz skaner (bezpłatny).

Ze zbiorów na miejscu w Czytelni mogą korzystać wszyscy użytkownicy.

Wypożyczalnia

Wypożyczalnia znajduje się w pok. nr 3 (parter). Z wypożyczalni mogą korzystać tylko użytkownicy posiadający aktywne konto w bibliotece (instrukcja jak założyć konto „kliknij” tutaj). Biblioteka Filii funkcjonuje we wspólnym katalogu centralnym Biblioteki Głównej, jej filii oraz wielu bibliotek wydziałowych i instytutowych. Informacja o zasobach biblioteki znajduje się w katalogu on–line BGPW.

Większość książek dostępnych w katalogu BG PW można zamówić online logując się na swoje konto biblioteczne. Po wyszukaniu książki, wybraniu zakładki "Lokalizacje/ Dostępny w bibliotece/ Bibl.Filii PW w Płocku", sprawdzeniu dostępności wybranego tytułu w rubryce "Wypożyczony do/Status" można ją zamówić „klikając” w rubryce "Opcje" a następnie komunikat "Zamówienie".

W tej samej rubryce komunikat "Zamówienie" jest aktywny również przy książkach aktualnie wypożyczonych. W takim przypadku zamawiający wypożyczony egzemplarz książki ustawia się w kolejkę.

Zamówienie książek nie jest możliwe w przypadku książek ze statusem „Na 1 dzień”. Książki te również można wypożyczyć podając sygnaturę egzemplarza bibliotekarzowi dyżurującemu w Czytelni. 

Zbiory elektroniczne

Biblioteka Główna PW oferuje dostęp do pełnotekstowych czasopism i książek elektronicznych (Lista tytułów e-źródeł) oraz bibliograficzno-abstraktowych baz danych (Lista e-baz)  z komputerów sieci PW oraz dla użytkowników spoza terenu PW posiadających aktywne konto biblioteczne - konieczne jest zalogowanie się za pomocą:

  • loginu - numer karty bibliotecznej (legitymacji studenckiej),
  • hasła - tego używanego podczas logowania się do konta bibliotecznego.

 

Jeżeli wystąpią problemy z hasłem, prosimy o kontakt: admin@bg.pw.edu.pl, tel. 22 234 55 08. W przypadku trudności w dostępie pomocne może okazać się wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki.

 

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna

Osoby posiadające aktywne konto biblioteczne mogą również skorzystać z usług oferowanych przez Wypożyczalnię Międzybiblioteczną, która zajmuje się wypożyczaniem i pozyskiwaniem materiałów z innych instytucji na życzenie użytkownika.

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna sprowadza dokumenty z bibliotek zamiejscowych krajowych i zagranicznych na poniższych zasadach:

  • z bibliotek krajowych sprowadza wyłącznie dokumenty, których brak w bibliotece;
  • z bibliotek zagranicznych – dokumenty, których nie posiadają biblioteki krajowe;

Dokumenty te udostępniane są wyłącznie na miejscu w Czytelni.                                         

BG PW realizuje wypożyczenia międzybiblioteczne do instytucji zamiejscowych krajowych oraz zagranicznych.

 

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna zajmuje się również udostępnianiem do Płocka książek i dokumentów dostępnych we wspólnym katalogu Biblioteki Głównej (książki z Lokalizacją Wypożyczalnia Studencka, Wolny Dostęp, BG Filia Narbutta), jej filii oraz wielu bibliotek wydziałowych i instytutowych. Książki z Biblioteki Głównej wypożyczane są  użytkownikom posiadającym konto.

Zamówienia na dokumenty można składać osobiście lub pocztą elektroniczną, w tym celu należy skontaktować się z biblioteką wysyłając mail na adres: wypmb.plock@pw.edu.pl