Strona główna » Filia » Aktualności »
Płockie Forum Gospodarcze - prezentacja stref merytorycznych
Przedstawiamy Strefy Merytoryczne Płockiego Forum Gospodarczego, które odbędzie się 22 września 2022 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
STREFA ROZWOJU – GROWTH ZONE
- Gospodarz: Dorota Mejri
- Partner Merytoryczny: GROWTH ZONE szkolenia-coaching-consulting
Zmienność współczesnego świata, wymaga od nas wszystkich, a szczególnie od każdego lidera wysokich i z całą pewnością szerokich kompetencji. Lider, który ma szanse odnaleźć się w rzeczywistości VUCA, to człowiek zainteresowany samorozwojem, świadomy swoich mocnych i słabych stron, posiadający wysokie kompetencje społeczne, umiejący podejmować decyzję w niepewnych czasach oraz budować kulturę otwartości. Powinien dobrze zarządzać swoją energię i dbać o dobrostan swój i swojego zespołu. A przy tym pamiętać o ekologii. W Strefie Rozwoju – Growth Zone zastanowimy się nam tym, jak można wspierać liderów i ich organizacje w rozwoju i osiąganiu najlepszych rezultatów.
Na początku o tym czego współczesny menedżer może się nauczyć od doświadczonego menedżera Toyoty porozmawiają IsaoYoshino i Joanna Czerska. Sposób zarządzania Toyoty jest jego unikatową charakterystyką pozwalającą tej firmie osiągać nieprzeciętne wyniki. Angażując talenty i pasje ludzi, którzy wierzą, że zawsze jest jakiś lepszy sposób od wielu lat są liderem na rynku motoryzacyjnym. Stanowią również niedościgniony wzór dla przedsiębiorstw sięgających po lean management. IsaoYoshino spędził w Toyocie 40 lat a obecnie chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Następnie Sylwia Arletta Przygoda, autorka systemowego modelu rozwojowego HOPERS® opowie, w jaki sposób pogodzić sukces biznesowy z ekologią oraz przedstawi Koncepcję Menedżera Regeneracyjnego RVC (ang. Regenerative Value Creation). Istotą prowadzenia biznesu regeneracyjnego wspieranego przez Logowanie do Dobrostanu© jest osadzenie się w wysokiej jakości kondycji, ekologiczne gospodarowanie swoimi wewnętrznymi zasobami i efektywne tworzenie wraz z zespołami wartości dodanej w firmie. Każdy z menedżerów będzie wkrótce potrzebował stać się menedżerem regeneracyjnym RVC.
Następni nasi goście Matthew E. Gladen i Michał Eryk Południok podzielą się z nami pomysłami, w jaki sposób continuous feedback może stać się dźwignią poprawy efektywności w organizacji. Milenialsów jak i cyfrowe pokolenie urodzone po 2000 roku cechuje wzrastanie w kulturze pozytywnych wzmocnień, w której rozwój jest jedną z kluczowych wartości, a informacja o wynikach jednym z podstawowych praw. Podczas spotkania dowiemy się w jaki sposób stosować continuous feedback, jakimi narzędziami się wesprzeć i jak mogą nam w tym pomóc algorytmy sztucznej inteligencji.
Na zakończenie spotkania Żaneta Kajs Trener FRIS poprowadzi krótki warsztat, w którym uczestnicy dowiedzą się Jak zarządzać komunikacją i efektywnością w zespole za pomocą FRIS®.W Strefie Rozwoju, odbędą się także konkursy w trakcie których, będzie można wygrać atrakcyjne nagrody:
- Roczna prenumerata magazyn Personel i Zarządzanie wersja Premium
- Raport indywidualny Hopers i sesja rozwojowa od Sylwii Przygody
- Raport indywidualny FRIS wraz z sesją konsultacyjną
- Książka Doroty Mejri „Mistrz, Brygadzista, Lider – szefowie pierwszej linii”
- Książki dr Joanny Czerskiej.
- Egzemplarze magazynu Personel i Zarządzanie
- Udział w Akademii Menedżera Growth Zone
PROGRAM STREFY ROZWOJU – GROWTH ZONE
- 11.00–11.15 Wprowadzenie do świata VUCA – Dorota Mejri
- 11.20–12.20 Czego współczesny menedżer może się nauczyć od menedżera Toyoty? O dobrych praktykach z zakresu Lean Management porozmawiają IsaoYoshino i Joanna Czerska
- 12.25–13.25 W jaki sposób pogodzić sukces biznesowy z ekologią. Koncepcja Menedżera Regeneracyjnego RVC (ang. Regenerative Value Creation). Sylwia Arletta Przygoda
- 13.30–14.30 W jaki sposób continuous feedbackmoże stać się dźwignią poprawy efektywności – Matthew E. Gladen, Michał Eryk Południok
- 15.00–16.30 Jak zarządzać komunikacją i efektywnością w zespole za pomocą FRIS® Żaneta Kajs
STREFA PODATKI
- Gospodarz: Ewa Przygoda Wiceprezes IGRP, Doradca podatkowy, Kancelaria Podatkowa Jowita
- Partner Merytoryczny: Pomorski Doradztwo Podatkowe, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Płocku
Wśród osób zajmujących się trudnymi zagadnieniami podatkowymi, często można usłyszeć pół żartem, pół serio, że jest kilka rzeczy w życiu pewnych, w tym… podatki. Każdy przedsiębiorca, który czynnie prowadzi działalność gospodarczą wie, że bez księgowego i doradcy podatkowego firma nie istnieje. Księgowy to zawód deficytowy od wielu lat. To oni dyktują warunki swojej pracy i zatrudnienia. Mimo iż stoją za swoimi szefami, rządzą w firmie oni i to oni „rozdają” pieniądze. Ostatnie lata przynosiły wciąż nowe zmiany, szczególny był rok 2021, w którym komunikowano modyfikacje systemu podatkowego – Polski Ład. Do dnia dzisiejszego żyjemy nowymi przepisami, które często zamiast ładu, wprowadzały chaos i które nadal są nie do końca jasne i przejrzyste. Aby te wątpliwości wyjaśnić zapraszamy na PŁOCKIE FORUM GOSPODARCZE! O czym będą mówić nasi Eksperci?
Do pierwszego bloku tematycznego zaprosiliśmy Pana Profesora Witolda Modzelewskiego, którego corocznie zapraszamy na Płocki Kongres Gospodarczy organizowany przez Izbę Gospodarczą. Pan Profesor Modzelewski przybliży temat szczególnej odpowiedzialności podatkowej i osobistej pracodawcy jako płatnika w 2022 r. z tytułu poboru podatków oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne. W tym roku przedsiębiorcy oraz inni pracodawcy – jak mówi Pan Profesor Modzelewski – ponoszą szczególną odpowiedzialność za brak poboru albo zaniżony pobór podatku dochodowego oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne od pracowników i zleceniobiorców. W tym roku wprowadzono kilkukrotnie już zmienione zasady obliczania i poboru tych należności. Celem wykładu jest również przedstawienie sposobów ograniczania ryzyk z tego tytułu, które ciążą na przedsiębiorcach i innych pracodawcach.
Następnie Pan Mecenas Michał Pomorski przedstawi Zagrożenia i możliwości prowadzenia biznesu w rzeczywistości Polskiego Ładu 3.0. W ramach wystąpienia omówione zostaną:
- Zagrożenia funkcjonowania w nieodpowiedniej strukturze biznesowej
- Zagrożenia związane z brakiem realizacji obowiązków wynikających z bieżących przepisów
- Możliwości związane z restrukturyzacją wewnętrzną biznesu
- Nowe ulgi podatkowe dla przedsiębiorców
Dzięki współpracy Izby Gospodarczej Regionu Płockiego z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Płocku będziemy mogli wysłuchać Ekspertów z ZUS, którzy przybliżą temat Zmian w składce zdrowotnej od 1 lipca 2022 r. dla osób prowadzących działalność gospodarczą/wspólników spółek. W trakcie prelekcji zostaną poruszone takie kwestie jak:
- Zmiana katalogu rodzajów działalności, których prowadzenie obliguje do opłacania odrębnej składki od każdej z tych działalności (art. 82 ust. 5)
- Zmiany dotyczące ustalania podstawy wymiaru składki za przedsiębiorców stosujących opodatkowanie na zasadach ogólnych lub ryczałtem
- Składka na ubezpieczenie zdrowotne – tryb rozliczeń:
- zmiana formy opodatkowania za rok 2022
- zmiany w dokumentach rozliczeniowych
PROGRAM STREFY PODATKI
- 11.00–11.05 Wprowadzenie do paneli tematycznych Strefy Merytorycznej PODATKI – Ewa Przygoda
- 11.05–12.35 Szczególna odpowiedzialność podatkowa i osobista pracodawcy jako płatnika w 2022 r. z tytułu poboru podatków oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne – Prof. Witold Modzelewski
- 12.50–13.50 Zagrożenia i możliwości prowadzenia biznesu w rzeczywistości Polskiego Ładu 3.0. – Michał Pomorski Pomorski Doradztwo Podatkowe sp. z o.o.
- 14.00 14.45 Zmiany w składce zdrowotnej od 1 lipca 2022 r. dla osób prowadzących działalność gospodarczą/wspólników spółek – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Płocku
- 14.45 Zakończenie, podsumowanie Strefy PODATKI – Ewa Przygoda
Nasi Eksperci:
prof. Witold Modzelewski – najwybitniejszy dydaktyk podatkowy, nauczyciel największej w Polsce grupy specjalistów podatkowych, Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, prezes Instytutu Studiów Podatkowych, Szef Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego oraz kierownik magisterskich studiów „Prawo Finansowe i Skarbowość”. Najbardziej znany w kraju wykładowca problematyki podatkowej oraz doradca podatkowy (00001). Od 37 lat reprezentuje podatników w postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Autor ponad 1200 publikacji na tematy Podatkowe i prawno-podatkowe. Szef Kapituły Medalu VIRTUS EST PERFEKTA RATIO im. F. Druckiego Lubeckiego, Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2011). Kierował pracami nad projektami nowej ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o jednolitym podatku dochodowym (2011). Co najważniejsze: autor prognoz, które zazwyczaj się sprawdzają. Specjalizujący się w obszarze trudnych sporów podatkowych. W każdy poniedziałek wychodzi „Komentarz nieuczesany” jego autorstwa – www.isp-modzelewski.pl – Serwis Doradztwa Podatkowego.
Ewa Przygoda – doradca podatkowy (nr licencji 00352), biegła sądowa, właściciel Kancelarii Podatkowej Jowita od 30 lat. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze firm usługowych oraz handlowych. Specjalizuje się w rozliczaniu firm z branży remontowo-budowlanej, fotograficznej, fryzjerów, kosmetyczki, mechaników, produkcje, handel detaliczny oraz hurtowy. Rozlicza zarówno firmy będące podatnikami VAT jak i zwolnione z VAT, podatników prowadzących Podatkową Księgę Przychodów i Rozchodów oraz rozliczających się w formie ryczałtu także spółki z o.o., stowarzyszenia i fundacje. Współpracuje z firmami w zakresie kadrowo-płacowym. Świadczyła porady podatkowe dla podatników z całej Polski obsługiwanych przez firmę INFAKT z którą na co dzień współpracuje i Starostwa Powiatowego w Płocku. Jej atutem jest doświadczenie oraz zaangażowanie z jakim podchodzi do księgowości i podatków.
Michał Pomorski – Adwokat. Specjalizuje się w prawie podatkowym z uwzględnieniem prawa handlowego. Doradza Klientom w szczególności w zakresie podatku CIT i VAT. Zajmuje się obsługą transakcyjną Klientów, audytowaniem spółek oraz przygotowywaniem strategii i struktur podatkowych, w tym podmiotów zajmujących się obrotem nieruchomościami. Zawsze dąży do wypracowania najlepszego pod kątem biznesowym i optymalnego podatkowo rozwiązania. W pierwszej kolejności jednak bierze pod uwagę cele biznesowe i pod to przygotowuje odpowiednie propozycje. Od ponad 10 lat uczestniczy w różnych projektach biznesowych począwszy od tworzenia struktur podatkowych, ich restrukturyzacji oraz zabezpieczeniu majątku prywatnego czy sukcesji biznesu. Aktywnie broni przedsiębiorców w toku kontroli i postępowań podatkowych oraz przed sądami administracyjnymi. Przedstawiciel polskiej delegacji do Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy CCBE.
Źródło: https://igrp.com.pl/