Ogłoszenie o otwartym naborze partnerów

Ogłoszenie o otwartym naborze partnerów

Politechnika Warszawska działając na podstawie art. 33 ust. 2 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 (Dz. U. poz. 1146, dalej: uRPS), jako wnioskodawca (podmiot ubiegający się̨ o dofinansowanie) w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój - Działanie 3.1 „Kompetencje w szkolnictwie wyższym”, ogłasza otwarty nabór Partnerów zainteresowanych wspólną realizacją projektu finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków krajowych. 

Ogłoszenie o otwartym naborze partnerów skierowane jest do podmiotów spoza sektora finansów publicznych, w rozumieniu art. 33 ust. 2 uRPS.

  

I. Numer naboru

POWR.03.01.00-IP.08-00-BPO/17

 

II. Tytuł projektu

Kompetentny absolwent

 

III. Planowany okres realizacji

1.02.2018 – 1.02.2020

 

IV. Cel projektu

Podnoszenie kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, w obszarach kluczowych dla gospodarki i rozwoju kraju, określanych w oparciu o analizy i prognozy potwierdzające potrzebę rozwijania określonych kompetencji w konkretnych obszarach oraz w oparciu o zapotrzebowanie zgłaszane przez pracodawców/organizacje pracodawców.

 

V. Cele partnerstwa

Wspólne opracowanie koncepcji wniosku, przygotowanie wniosku i aplikowanie o dofinansowanie oraz realizacja projektu w formule partnerskiej - w ramach którego przewiduje się realizację nie mniej niż 3 elementów, wyłącznie ze wskazanych poniżej:

-        certyfikowane szkolenia prowadzące do uzyskania kwalifikacji i/lub zajęcia warsztatowe kształcące kompetencje,

-        dodatkowe zajęcia realizowane wspólnie z pracodawcami,

-        dodatkowe zadania praktyczne dla studentów realizowane w formie projektowej, w tym w ramach zespołów projektowych,

-        wizyty studyjne u pracodawców,

-        uczestniczenie studentów w formach aktywności wynikających ze współpracy uczelni z pracodawcami, zwiększających zaangażowanie pracodawców w realizację programów kształcenia (np. zajęcia dodatkowe organizowane z pracodawcami), służących lepszemu przygotowaniu absolwentów do wejścia na rynek pracy,

 

zmierzające do wspierania i stymulowania rozwoju kadr dla sektora usług dla biznesu (BPO, SSS, IT) oraz tworzenie warunków sprzyjających lokowaniu usług dla biznesu w mniejszych miastach, posiadających potencjał rozwojowy w tym zakresie.

 

Planuje się również realizację programów stażowych oraz dopuszcza się realizację innych działań zaproponowanych przez potencjalnego partnera – określanych jako obligatoryjne lub fakultatywne – zgodnie z wymaganiami konkursu nr POWR.03.01.00-IP.08-00-BPO/17.

 

VI. Wymagania wobec partnera (oferenta)

  • Działalność oferenta musi być zgodna z celami partnerstwa i projektu.
  • Oferent zadeklaruje wniesienie wkładu w realizację zadań i celu partnerstwa w postaci wiedzy i doświadczenia, know–how, zasobów ludzkich, zasobów organizacyjnych i technicznych lub finansowych, którymi dysponuje w celu realizacji zadań / działań w projekcie. Oferent powinien dysponować zasobami ludzkimi i technicznymi niezbędnymi do realizacji projektu.
  • Oferent musi posiadać przynajmniej 3-letnie udokumentowane doświadczenie w pozyskiwaniu i należytej realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego lub innych środków publicznych, realizowanych samodzielnie jako beneficjent (wnioskodawca) lub jako partner, lub we współpracy ze szkołami wyższymi, w zakresie zbieżnym z celami projektu, rozumiane jako: - co najmniej dwa należycie zrealizowane projekty (oferent jako beneficjent/wnioskodawca) lub usługi edukacyjne (oferent jako wykonawca), którego uczestnikami były szkoły wyższe/studenci, budżet projektu lub wartość usługi wynosił (-a) co najmniej 500 000,00 zł a projekt/usługa obejmował(-a) realizację co najmniej jednego z następujących zadań: a) certyfikowane szkolenia i/lub zajęcia warsztatowe kształcące kompetencje; b) dodatkowe zajęcia realizowane wspólnie z pracodawcami; c) dodatkowe zadania praktyczne dla studentów realizowane w formie projektowej, w tym w ramach zespołów projektowych; d) wizyty studyjne u pracodawców;

 

VII. Sposób przygotowania oferty stanowiącej załącznik nr 1 do ogłoszenia

  • Każdy oferent może złożyć tylko jedną ofertę.
  • Oferta powinna być przygotowana w języku polskim.
  • Oferta powinna być sporządzona z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego.
  • Termin związania ofertą wynosi 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
  • Oferent ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w naborze.

 

VIII. Niezbędne załączniki do oferty

  • Dokument potwierdzający umocowanie osób reprezentujących oferenta.
  • Dokumenty potwierdzające doświadczenie oferenta, dysponowanie zadeklarowanym potencjałem oraz inne dokumenty lub oświadczenia mogące mieć znaczenie ze względu na ocenę ofert.

 

IX. Kryteria oceny ofert

  • Zgodność działania oferenta z celami projektu i partnerstwa (0-5 punktów, punktacja przyznawana przez komisję).
  • Oferowany wkład partnera – opisany w ofercie (0-35 punktów, punktacja przyznawana przez komisję).
  • Proponowana koncepcja wniosku o dofinansowanie, rodzaj i zakres merytoryczny działań - w tym działań edukacyjnych - w projekcie (0-40 punktów, punktacja przyznawana przez komisję).
  • Doświadczenie w realizacji projektów finansowanych ze środków UE, którego uczestnikami były szkoły wyższe/studenci (0-20 punktów, 2 projekty – 0 punktów, 3 -4 projekty – 5 punktów, 5-6 projektów – 10 punktów, 7-8 projektów – 15 punktów, 9 projektów i więcej – 20 punktów).

 

 X. Sposób oceny złożonych ofert

  • Organizator naboru dokona oceny złożonych ofert w drodze ich porównania z punktu widzenia zapewnienia jak najlepszego poziomu realizacji celów projektu.
  • Oceny ofert dokona powołana w tym celu komisja.
  • Informacja o przebiegu naboru (wykaz oferentów) oraz o jej wynikach zostanie podana publicznie.
  • Organizator naboru rezerwuje sobie prawo do wyboru jednego partnera lub większej ich liczby.
  • Organizator naboru rezerwuje sobie prawo do nie wybrania żadnego partnera.

 

 

 XI. Termin i sposób składania ofert

  • Skan wypełnionego i podpisanego przez osobę upoważnioną formularza oferty oraz załącznika do oferty należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: Renata.Walczak@pw.edu.pl w terminie do 04.05.2017 r. do godz. 12.00. W tytule e-maila należy wpisać „POWR.03.01.00-IP.08-00-BPO/17”.
  • Oferent, który zostanie wybrany w ramach naboru zostanie zobowiązany do dostarczenia organizatorowi oryginałów dokumentów.

 

XII. Sposób ogłaszania wyników oceny ofert

Informacja o przebiegu naboru (wykaz oferentów) oraz o jej wynikach zostanie podana publicznie na stronie internetowej.

 

XIII.     Informacje dodatkowe

Wszystkie pytania związane z niniejszym naborem należy kierować na adres mailowy: Renata.Walczak@pw.edu.pl

   

   

PROTOKÓŁ Z WYBORU PARTNERA