Strona główna » Filia » Aktualności »
Nowoczesne laboratorium badawcze w Płocku? To zależy od Was.
Projekt "Utworzenie Laboratorium Badawczego Innowacyjnych Technologii i Materiałów w Płocku", z którym wystąpiła Politechnika Warszawska Filia w Płocku, ma szansę na umieszczenie go na liście IWIPK RPO WM 2007-2013.
Propozycje wszystkich projektów kluczowych skierowane zostały do konsultacji społecznych, dlatego też to od Was zależy, czy płocki projekt uzyska szansę na dofinansowanie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i głosowania, które trwa do 3 marca.
Politechnika Warszawska Filia w Płocku złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego realizacji projektu pt. „Utworzenie Laboratorium Badawczego Innowacyjnych Technologii i Materiałów w Płocku”.
Wniosek dotyczy kontynuacji modernizacji budynku laboratoryjnego i wyposażenia specjalistycznego laboratorium badawczego nowoczesnych materiałów budowlanych przy ul. Jachowicza 2. Realizacja tego zadania umożliwi rozszerzenie i unowocześnienie oferty badawczej dla producentów zwłaszcza północno-zachodniego Mazowsza a także całego kraju.
Drodzy Płocczanie, Studenci, Absolwenci i Sympatycy Politechniki! Potrzebujemy Waszego wsparcia dla starań naszej Uczelni.
Uprzejmie prosimy o poparcie naszej inicjatywy poprzez wypełnienie formularza i wysłanie go na adres rpo@mazovia.pl lub listownie na adres Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Al. Solidarności 61, 03-402 Warszawa.
W formularzu znajduje się pole, w którym należy wpisać powód, dla którego warto utworzyć w Płocku takie laboratorium. Podpowiadamy zatem, że utworzenie tego laboratorium w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku przyniesie korzyści nie tylko dla Uczelni, ale także dla miasta i regionu.
Przyczyni się ono m.in. do:
- wzrostu prestiżu miasta Płocka,
- wzrostu aktywności naukowo-badawczej,
- wzrostu zainteresowania nowymi technologiami,
- usprawnienia przepływu technologii pomiędzy Uczelnią i firmami regionu,
- upowszechniania i promocji nauki,
- poprawy jakości kształcenia studentów poprzez umożliwienie dostępu do najnowocześniejszych technologii,
- poszerzenia oferty badawczej skierowanej do płockich firm co przyczynić się może do wzrostu ich konkurencyjności na polskim rynku.
To tylko nasza podpowiedź - każdy może oczywiście podać te powody, które uzna na najistotniejsze.
Najważniejsze, że to od nas wszystkich zależy, czy w Płocku i regionie zacznie się dziać coś dobrego, co umożliwi rozwój naszego miasta.
Więcej informacji, w tym spis wszystkich projektów skierowanych do konsultacji społecznych, można znaleźć tutaj.