Aktualności

Koncert "Misa a Buenos Aires"

Koncert "Misa a Buenos Aires"

W dniu 18 października 2015 r. w Bazylice Katedralnej w Płocku sekcja smyczkowa Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej The Engineers Band wraz z chórem mieszanym "Tibi Domine" pod batutą maestro Dariusza Łapińskiego wykonała dzieło argentyńskiego kompozytora Martina Palmeriego Mszę argentyńską „Misa a Buenos Aires - Misatango”.

Sesja naukowa - 17 września - relacja

Sesja naukowa - 17 września - relacja

W dniu 17 września br. w auli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku miała miejsce ważna i ciekawa sesja naukowa nt. „Kształcenie i doskonalenie zawodowe w Polsce i w świecie teraz i w przyszłości”.

Głównymi organizatorami sesji byli Stowarzyszenie Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja oraz Politechnika Warszawska Filia w Płocku. Współorganizatorami byli Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Socjalnych Starostwa Płockiego, Powiatowy Urząd Pracy w Płocku, Naczelna Organizacja Techniczna Rada w Płocku oraz CNH Industrial Polska.

Inauguracja 2015/2016 w PW Filii w Płocku

Inauguracja 2015/2016 w PW Filii w Płocku

Rektor i Senat Politechniki Warszawskiej Dziekan i Rada Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Dyrektor i Rada Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych zapraszają studentów i pracowników na XLIX Inaugurację Roku Akademickiego 2015/2016 w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku w dniu 2 października 2015 r. o godz. 11:00

Inauguracja Roku Akademickiego w Katedrze

Inauguracja Roku Akademickiego w Katedrze

Jego Ekscelencja  BISKUP  PŁOCKI zaprasza pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej w Płocku do udziału w ogólnodiecezjalnej Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016 połączonej z Ogólnopolskimi Obchodami Dnia Papieskiego do Płockiej Bazyliki Katedralnej w dniu 11.X.2015 r. o godz. 10:00

Oferta dzierżawy lub nabycia nieruchomości

Oferta dzierżawy lub nabycia nieruchomości

Politechnika Warszawska jako właściciel nieruchomości położonej w Płocku przy ulicy Jachowicza 2, oznaczonej jako działka zabudowana o nr ewidencyjnym 563/15 i powierzchni 2617 m2 (KW-PL1P/00064359/2), zaprasza do składania ofert w sprawie jej wieloletniej dzierżawy lub nabycia w całości.

W piątek 14 sierpnia uczelnia nieczynna

W piątek 14 sierpnia uczelnia nieczynna

Na podstawie "Decyzji nr 21/2015 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 3.03.2015 r. w sprawie dni wolnych od pracy" w piątek 14 sierpnia 2015 r. uczelnia będzie nieczynna.

Zapraszamy wystawców do udziału w targach

Zapraszamy wystawców do udziału w targach

Szanowni Państwo, mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowych Targach Pracy i Integracji Płock 2015, które odbędą się 2 października 2015 r., w godzinach 09.00 – 14.00, w Centrum Widowiskowo-Sportowym ORLEN ARENA w Płocku, Plac Celebry Papieskiej 1.

Bezpłatny kurs przygotowujący do matury poprawkowej z matematyki

Bezpłatny kurs przygotowujący do matury poprawkowej z matematyki

Politechnika Warszawska Filia w Płocku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tegorocznych maturzystów, w sierpniu organizuje kurs przygotowujący do matury poprawkowej z matematyki.

Kurs ten stanowi ostatni element realizowanego w tym roku akademickim Projektu Edukacyjnego PW Filii w Płocku, skierowanego do młodzieży szkolnej.

Nowy mikrobus

Nowy mikrobus

W lipcu 2015 r. Politechnika Warszawska Filia w Płocka wzbogaciła się o nowy pojazd (mikrobus) służący do przewożenia pracowników i studentów na zajęcia z Warszawy do Płocka i z Płocka do Warszawy.

Zakup mikrobusu dofinansowała Fundacja Grupy PERN – „Przyjaźń”.

Młodzieżowa Akademia Gimnazjalistów oceniona i doceniona

Młodzieżowa Akademia Gimnazjalistów oceniona i doceniona

„Gimnazjalisto! rozwiń skrzydła!" - zajęcia rozwijające uzdolnienia i zainteresowania gimnazjalistów przygotowane przez Stowarzyszenie Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja oraz Politechnikę Warszawską Filię w Płocku w ramach Młodzieżowej Akademii Gimnazjalistów zostało docenione przez jego uczestników.

Uroczystość Wręczenia Dyplomów 2015

Uroczystość Wręczenia Dyplomów 2015

Władze i Samorządy Studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku serdecznie zapraszają wszystkich absolwentów PW Filii w Płocku na Uroczystość Wręczenia Dyplomów ukończenia studiów przez Pana Prorektora Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku, prof. zw. dr hab. inż. Janusza Zielińskiego.

Nagroda Specjalna Loży Płockiej BCC

Nagroda Specjalna Loży Płockiej BCC

W dniu 26 czerwca 2015 r. miała miejsce uroczysta Płocka Letnia Gala Biznesu – prestiżowe wydarzenie skierowane do przedstawicieli najistotniejszych firm wpływających na rozwój gospodarczy miasta Płocka. W trakcie uroczystości, Nagrodą Specjalną Loży Płockiej Business Centre Club za zaangażowanie w rozwój polskiej gospodarki oraz rozwijanie współpracy między środowiskiem naukowym i biznesowym, został uhonorowany prof. zw. dr hab. inż. Janusz Zieliński – prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku, dziekan Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii.

Kształcenie i doskonalenie zawodowe.. - seminarium

Kształcenie i doskonalenie zawodowe.. - seminarium

Stowarzyszenie Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja wspólnie z Politechniką Warszawską Filią w Płocku organizuje sesję naukową nt. „Kształcenie i doskonalenie zawodowe w Polsce i w świecie teraz i w przyszłości”

Sesja obędzie się dnia 17 września 2015 r. o godz. 16.00 w auli Politechniki Warszawskiej w Płocku przy ul. Łukasiewicza 17. Przewidywany czas sesji 2-2,5 godziny.

Rekrutacja 2015

Rekrutacja 2015

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Uczelni .

Dyplom Politechniki Warszawskiej najbardziej ceniony na rynku pracy

Dyplom Politechniki Warszawskiej najbardziej ceniony na rynku pracy

Po raz kolejny Politechnika Warszawska zajęła miejsce lidera w kategorii „Prestiż wśród pracodawców” Rankingu Szkół Wyższych Wydawnictwa Perspektywy.

Wysoką pozycję naszych absolwentów na rynku pracy potwierdzają również wyniki badania „Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW”, według którego 45% respondentów uczestniczących w badaniu szukało pracy krócej niż miesiąc. Prawie połowa osób uznała również, że fakt bycia absolwentem Politechniki Warszawskiej w dużym stopniu pozytywnie wpływa na jego szanse na rynku pracy.

Warsztaty z LEGO Mindstorms

Warsztaty z LEGO Mindstorms

Jeśli szkoła już za tobą i teraz się nudzisz, jeśli chcesz poznać podstawy programowania i dowiedzieć się czym jest mechatronika, jeśli Twoim marzeniem było pobawić się Lego Technics (a kto o tym nie marzył? :), masz teraz niepowtarzalną szansę.

Weź udział w warsztatach gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką.

Koło Naukowe Mechaników ROTOR zaprasza do udziału w warsztatach z LEGO Mindstorms.

Nasza uczelnia ponownie wyróżniona

Nasza uczelnia ponownie wyróżniona

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2015, Politechnika Warszawska znalazła się ex aequo z Politechniką Wrocławską na pierwszym miejscu wśród wszystkich polskich Uczelni Technicznych.

Studenci PW zostali również najlepiej ocenieni przez pracodawców (w rankingu ich preferencji ponownie znaleźli się na pierwszym miejscu).

A nasza Ekonomia ponownie znalazła się w pierwszej 10 najlepszych w kraju.

O fizyce na Politechnice

O fizyce na Politechnice

Kilka miesięcy temu na naszej uczelni udowadnialiśmy młodzieży, że matematykę da się nie tylko pokonać, ale że można ją również polubić i praktycznie wykorzystać.

Tym razem przyszła pora na kolejną uznawaną za "straszną i magiczną" dziedzinę nauki.

2 czerwca w Auli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, staraliśmy się odczarować fizykę i pokazać, że warto bliżej się z nią zaznajomić.

Dzień Wiedzy z Orlenem - 9 czerwca

Dzień Wiedzy z Orlenem - 9 czerwca

Zapraszamy uczestników programu na ostatnie spotkanie w ramach IV edycji projektu „Dzień Wiedzy z ORLENEM”.

Spotkanie zamykające cykl, odbędzie się 9 czerwca 2015 roku o godzinie 12.30 na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku (ul. Łukasiewicza 17), w sali nr 56 (I piętro).

Piknik Samorządu i SCN

Piknik Samorządu i SCN

Dziękujemy Samorządom Studenckim i Studenckiemu Centrum Nauki Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku za organizację dzisiejszego Pikniku.

Pozdrawiamy również wszystkich, którzy nas dziś odwiedzili na "terenach zielonych" przy Gmachu Głównym PW w Płocku (szczególnie zaś pozdrawiamy najmłodszą młodzież :)