Aktualności

Porozumienie o współpracy z SNiIE

Porozumienie o współpracy z SNiIE

30 czerwca podpisane zostało porozumienie o wzajemnej współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku, a Stowarzyszeniem Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja mające na celu korzystną i skuteczną realizację ich celów statutowych.

Biuro Karier PW w Płocku

Biuro Karier PW w Płocku

Zapraszamy studentów i absolwentów Politechniki Warszawskiej do korzystania z usług płockiego Biura Karier PW. Zapoznaj się z możliwościami rozwoju zawodowego, podwyższania kwalifikacji, ofertami praktyk, staży, pracy gromadzonymi przez BK.

Sesja Naukowa "Kształcenie ustawiczne - perspektywy rozwoju"

Sesja Naukowa "Kształcenie ustawiczne - perspektywy rozwoju"

W dniu 11 czerwca w Auli Politechniki warszawskiej Filii w Płocku odbyła się Sesja Naukowa "Kształcenie ustawiczne - perspektywy rozwoju". Sesję zorganizowały wspólnie dwie instytucje edukacyjne: Stowarzyszenie Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja oraz Politechnika Warszawska Filia w Płocku.

Posiedzenie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego

Posiedzenie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego

9 czerwca w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyło się kolejne posiedzenie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego.

Rada, utworzona we wrześniu 2013 r., jest organem doradczo-opiniującym rozwój, plany strategiczne i współdziałanie z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. W skład Rady wchodzą przedstawiciele parlamentu, samorządów terytorialnych, oświaty oraz sektora gospodarczego.

Kształcenie ustawiczne - perspektywy rozwoju

Kształcenie ustawiczne - perspektywy rozwoju

Stowarzyszenie Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja oraz Politechnika Warszawska Filia w Płocku zapraszają na Sesję Naukową nt. „Kształcenie ustawiczne – perspektywy rozwoju”, która odbędzie się w dniu 11 czerwca 2014 roku o godz. 17:00 w Auli Politechniki Warszawskiej przy ul. Łukasiewicza 17 w Płocku

Porozumienie o współpracy z III LO

Porozumienie o współpracy z III Liceum Ogólnokształcącym

W dniu 26 maja 2014 r. zostało podpisane Porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a Zespołem Szkół Nr 3 (III LO im. Marii Dąbrowskiej)

Porozumienie ze strony Politechniki Warszawskiej podpisał Prorektor ds. Filii w Płocku prof. zw. dr hab. inż. Janusz Zieliński, ze strony Zespołu Szkół Dyrektor Agnieszka Wierzchowska.

Rekrutacja 2014

Rekrutacja 2014

Trwają zapisy na studia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Uczelni.

Umowa o współpracy z Firmą SoftHard S.A.

Umowa o współpracy z Firmą SoftHard S.A.

23 maja 2014 roku została uroczyście podpisana Umowa o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a Firmą SoftHard S.A.

Umowę ze strony Politechniki Warszawskiej podpisali Prorektor ds. Filii w Płocku prof. zw. dr hab. inż. Janusz Zieliński oraz Dyrektor Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych dr hab. inż. Renata Walczak, zaś ze strony Firmy SoftHard Prezes Zarządu Krzysztof Sulkowski.

Ranking Perspektyw - nasza uczelnia znowu doceniona

Ranking Perspektyw - nasza uczelnia znowu doceniona

W najnowszej edycji Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2014", opublikowanym 21 maja, po raz kolejny Politechnika Warszawska utrzymała pozycję lidera w grupie "Uczelnie Techniczne" i w zestawieniu "Prestiż wśród pracodawców". Wśród wszystkich uczelni akademickich w Polsce uplasowała się na 4 miejscu. Zdominowała również zestawienie "Kierunki Techniczne".

I posiedzenie Mazowieckiego Klastra Chemicznego

I posiedzenie Mazowieckiego Klastra Chemicznego

14 maja 2014 r. w siedzibie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego S.A. odbyło się I posiedzenie Mazowieckiego Klastra Chemicznego. Podczas spotkania podpisana została umowa partnerska przez członków klastra, reprezentujących sektor biznesu, instytuty badawcze, uczelnie wyższe oraz instytucje otoczenia biznesu i organizacje pozarządowe. Naszą Uczelnię reprezentował Prorektor Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku - prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński.

Juwenalia

Juwenalia

Zapraszamy na coroczną imprezę organizowaną przez 3 płockie samorządy

Współpraca z BudMat Bogdan Więcek

Współpraca z BudMat Bogdan Więcek

W dniu 29 kwietnia 2014 roku zostały uroczyście podpisane umowa i porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a Firmą BUDMAT, a także umowa partnerska w sprawie powołania klastra pod nazwą „MAZOWIECKI KLASTER TECHNOLOGII, MATERIAŁÓW i MASZYN”

Umowę ze strony Politechniki Warszawskiej podpisali Prorektor ds. Filii w Płocku prof. zw. dr hab. inż. Janusz Zieliński, zaś ze strony Firmy BUDMAT właściciel firmy Bogdan Więcek.

Letni Obóz Politechniki Warszawskiej

Letni Obóz Politechniki Warszawskiej

Wakacyjny obóz rekreacyjno–naukowy, którego partnerem jest Politechnika Warszawska, to propozycja ciekawego spędzenia czasu dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

W 2014 roku Obóz odbędzie się w Polańczyku nad Soliną w dwóch terminach: od 26 lipca do 2 sierpnia 2014 roku – turnus dla gimnazjalistów oraz od 2 do 9 sierpnia 2014 roku – turnus dla licealistów.

Zapraszamy 24 kwietnia

Zapraszamy 24 kwietnia

W tym roku konferencja odbędzie się pod hasłem "Efekty i perspektywy członkostwa w Unii Europejskiej"

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku - podsumowanie

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku - podsumowanie

W wyniku wspólnej akcji studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku oraz uczniów Małachowianki i Jagiellonki, w dniach 9 - 10 kwietnia 2014 roku udało się zarejestrować na naszej uczelni 216 potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Pierwszaki zdobywają Politechnikę

Pierwszaki zdobywają Politechnikę

11 kwietnia naszą uczelnię, odwiedziły pierwszaki ze szkoły podstawowej Z.O.K. "Profesor". Dzieci w Auli Gmachu Głównego przywitał dr inż. Artur Koper, który wręczył im symboliczne indeksy i opowiedział o Politechnice Warszawskiej. Zaznaczył, że dla nich to dopiero początek edukacji, której zwieńczeniem są studia na wyższej uczelni.

Finał Konkursu Chemicznego 2014

konkurs chemiczny, kokch, finał

9 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku odbyło się uroczyste zakończenie XXI edycji Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza. Tradycyjną ze strony naszej Uczelni nagrodą dla najlepszych uczestników, oprócz upominków rzeczowych, jest indeks Politechniki Warszawskiej.

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

Życzymy wszystkim odpoczynku, spokoju ducha oraz wiary w siebie i w swoje możliwości

.

.

.

Nauka gospodarce, gospodarka nauce

Nauka gospodarce, gospodarka nauce

Cele i sposoby zbliżenia nauki i gospodarki dla uzyskania obopólnych korzyści była przedmiotem Konferencji Naukowej „Nauka gospodarce, gospodarka nauce”, która odbyła się w dniu 4 kwietnia 2014 roku na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku.