Aktualności

50. Inauguracja Roku Akademickiego

50. Inauguracja Roku Akademickiego

Rektor i Senat Politechniki Warszawskiej Dziekan i Rada Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii 
Dyrektor i Rada Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych zapraszają studentów i pracowników 
na 50. Inaugurację Roku Akademickiego 2016/2017 w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku, 
która odbędzie się w dniu 3 października 2016 r. o godz. 11:00 

Porozumienie z OBR S.A.

Porozumienie z OBR S.A.

9 września 2016 r. zostało uroczyście podpisane Porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a OBR S.A. Porozumienie podpisali ze strony Politechniki Warszawskiej: Prorektor ds. Filii w Płocku – prof. zw. dr hab. inż. Janusz Zieliński, Dyrektor Instytutu Chemii – doc. dr inż. Małgorzata Petzel, Dyrektor Instytutu Budownictwa – doc. dr inż. Marek Kapela, zaś ze strony Spółki Prezes Zarządu – Marek Gawkowski.

Płockie Targi Pracy i Kariery 2016

Płockie Targi Pracy i Kariery 2016

Zapraszamy Pracodawców do wzięcia udziału w Płockich Targach Pracy i Kariery 2016, które odbędą się 6 października 2016 r. w Centrum Widowiskowo-Sportowym ORLEN ARENA w Płocku, Plac Celebry Papieskiej 1.

Prorektor Janusz Zieliński "Złotym Inżynierem 2016"

Prorektor Janusz Zieliński "Złotym Inżynierem 2016"

W dniu 16.06.2016 r. podczas XXV Kongresu Techników Polskich i III Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich we Wrocławiu prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński – Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku uzyskał tytuł „Złoty Inżynier 2016” w plebiscycie „Przeglądu Technicznego” w kategorii nauka.

Politechnika Warszawska najlepszą uczelnią techniczną w kraju

Politechnika Warszawska najlepszą uczelnią techniczną w kraju

Politechnika Warszawska po raz 11 z rzędu zajęła 1. miejsce w wśród uczelni technicznych w Polsce. Ranking Szkół Wyższych pokazuje silną pozycję Politechniki Warszawskiej, która wśród wszystkich uczelni akademickich zajęła czwarte miejsce w kraju.

Nowe porozumienia z PKN Orlen S.A.

Nowe porozumienia z PKN Orlen S.A.

W piątek, 3 czerwca, w siedzibie Koncernu w Płocku Piotr Chełmiński, członek Zarządu ds. Rozwoju i Energetyki PKN ORLEN S.A. oraz prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński, Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku podpisali porozumienie o współpracy  naukowo-badawczej i technicznej oraz porozumienie projektowe o współpracy w zakresie przekazywania próbek produktów ropopochodnych do celów dydaktycznych.

Konferencja dot. podziału Mazowsza

Konferencja dot. podziału Mazowsza

W dniu 5 maja 2016 r. o godz. 11:00 w Auli GG (Płock, ul. Łukasiewicza 17) odbędzie się Konferencja pt. "Podział województwa mazowieckiego – błąd społeczny i ekonomiczny?". Na debatę publiczną zaprasza Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Wyniki wyborów z dnia 25 kwietnia 2016 r.

Wyniki wyborów z dnia 25 kwietnia 2016 r.

Do pośredniego kolegium elektorów do wyboru przedstawicieli w Senacie PW w grupie nauczycieli akademickich posiadających tytuł profesora lub stopień doktora habilitowanego mandat uzyskali kandydaci :
1. prof. nzw. dr hab. inż. Andrzej Marciniak
2. prof. nzw. dr hab. inż. Roman Marcinkowski
3. prof. nzw. dr hab. inż. Mariusz Markowski

Wyniki wyborów z dnia 22.04.2016 r.

Wyniki wyborów z dnia 22.04.2016 r.

22 kwietnia 2016 r. kolegium elektorów dokonało wyborów Prodziekanów Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii oraz Zastępców Dyrektora Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych.

Komunikat wyborczy

Komunikat wyborczy

22 kwietnia 2016 r. o godz. 9.30 w sali 118 odbędzie się otwarte zebranie przedwyborcze z kandydatami na funkcje: Prodziekanów Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii; Zastępców Dyrektora Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych.

Sesja naukowa "Przewaga dzięki informacji"

Sesja naukowa "Przewaga dzięki informacji"

Stowarzyszenie Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja wspólnie z Politechniką Warszawską Filią w Płocku oraz firmą SoftHard S.A. organizuje w dniu 19 kwietnia 2016 r. o godz. 17:00 w Auli PW przy ul. Łukasiewicza 17 Sesję Naukową nt. nowoczesnych systemów informatycznych. 

Sukces PW w plebiscytach

Sukces PW w plebiscytach

W dniu 1 kwietnia 2016 r. w Domu Technika odbył się uroczysty finał Plebiscytu Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza”. Wydarzenie - Otwarcie Laboratorium Badawczego Innowacyjnych Technologii i Materiałów PW Filii w Płocku zajęło trzecie miejsce w kategorii Gospodarka, nauka, społeczeństwo.

Finał Konkursu Chemicznego 2016

Finał Konkursu Chemicznego 2016

6 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku odbyło się uroczyste zakończenie XXIII edycji Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza. Tradycyjną ze strony naszej Uczelni nagrodą dla najlepszych uczestników, oprócz upominków rzeczowych, jest indeks Politechniki Warszawskiej.

I Ty możesz zostać wynalazcą! - relacja

I Ty możesz zostać wynalazcą! - relacja

W dniu 18 marca 2016 r. w Urzędzie Patentowym RP odbyły się warsztaty z młodymi twórcami pod nazwą „I Ty możesz zostać Wynalazcą!”, których współorganizatorem była Politechnika Warszawska Filia w Płocku. W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Płocka, Siedlec i Warszawy.

Profesor Janusz Zieliński Prorektorem i Dziekanem

Profesor Janusz Zieliński Prorektorem i Dziekanem

W dniu 23 marca 2016 r. kolegium elektorów Politechniki Warszawskiej dokonało wyboru Prorektora ds. Filii w Płocku na kadencję 2016-2020, natomiast w dniu 18 marca 2016 r. kolegium elektorów Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii dokonało wyboru Dziekana Wydziału na kadencję 2016-2020. Na obie te funkcje został ponownie wybrany prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński.

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

Życzymy wszystkim odpoczynku, spokoju ducha oraz wiary w siebie i w swoje możliwości.

Komunikat wyborczy

Komunikat wyborczy

17 marca 2016 r. o godz. 11.00 w sali 118 odbędzie się otwarte zebranie przedwyborcze z kandydatami na funkcje: Dziekana Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii; Dyrektora Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych.

Ogłoszenia z dnia 4.03.2016 r.

Ogłoszenia z dnia 4.03.2016 r.

Zgłoszenia kandydatów na funkcje:

Komunikat wyborczy

Komunikat wyborczy

29 lutego b.r. w godz. 11.00-14.00 w sali 118 odbędą się wybory uzupełniające do Rady Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w grupie B, czyli nauczycieli akademickich nieposiadających tytułu profesora lub stopnia doktora habilitowanego z WBMiP i KNES. Konieczność wyborów uzupełniających wynika z uzyskania takiej samej ilości głosów przez  dwóch kandydatów: dr inż. Wiesławę Ciesińską i dr inż. Jacka Wernika.

Oferta badawcza

Oferta badawcza

Zapraszamy do zapoznania się z Ofertą badawczą Filii. Tematyka badawcza i naukowa pracowników Filii związana jest z charakterystyką dwóch jednostek podstawowych ją tworzących, tj. Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii oraz Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych.