Aktualności
Sesja "Jak polubić fizykę?"
Stowarzyszenie Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja wspólnie z Politechniką Warszawską Filią w Płocku organizuje w dniu 16 stycznia 2017 r. o godz. 17:00 w Auli PW przy ul. Łukasiewicza 17 Sesję naukowo-edukacyjną pt. „Jak polubić fizykę?”.
Wyniki I etapu Konkursu Matematycznego CONTINUUM 2016
Komitet Organizacyjny Konkursu Matematycznego CONTINUUM 2016 składa serdeczne gratulacje i wyrazy podziękowania za zainteresowanie uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych udziałem w II Edycji. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami I etapu. Do II finałowego etapu zakwalifikowanych zostało 26 najlepszych uczestników.
Zasady efektywnej komunikacji werbalnej - warsztaty
Biuro Karier i Wojewódzki Urząd Pracy w Płocku zapraszają studentów i absolwentów na bezpłatne warsztaty nt. "Jak porozumiewać się z innymi ludźmi - zasady efektywnej komunikacji werbalnej". Warsztaty odbędą się 11 stycznia (środa) w godz. 11-15 w sali nr 18 GG.
Porozumienie z SIMP
W dniu 16 grudnia 2016 r. zostało podpisane Porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, Oddział w Płocku. Porozumienie z strony Politechniki Warszawskiej podpisał Prorektor ds. Filii w Płocku – prof. zw. dr hab. inż. Janusz Zieliński, ze strony Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, Oddział w Płocku podpisał Prezes – prof. dr hab. inż. Mieczysław Poniewski.
Porozumienie z Zespołem Szkół Centrum Edukacji
W dniu 14 grudnia 2016 r., na kolejne cztery lata, zostało podpisane Porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a z Zespołem Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza. Porozumienie z strony Politechniki Warszawskiej podpisał Prorektor ds. Filii w Płocku – prof. zw. dr hab. inż. Janusz Zieliński oraz Dyrektor Instytutu Chemii – doc. dr inż. Małgorzata Petzel, ze strony Zespołu Szkół Centrum Edukacji Prezes Zarządu Centrum Edukacji Grupa ORLEN – Bogdan Kijek oraz Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza – Tomasz Wiśniewski.
Porozumienie z Zespołem Szkół Zawodowych
W dniu 15 grudnia 2016 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w Płocku zostało uroczyście podpisane Porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a Zespołem Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej–Curie w Płocku. Porozumienie z strony Politechniki Warszawskiej podpisał Prorektor ds. Filii w Płocku – prof. zw. dr hab. inż. Janusz Zieliński, ze strony Zespołu Szkół Zawodowych Dyrektor – Anna Piekarska.
Nauka z pasją 2016
W dniu 8 grudnia 2016 roku, już po raz czwarty odbyło się na Politechnice Warszawskiej w Płocku Seminarium Naukowe o nazwie „Nauka z pasją” zorganizowane przez Studenckie Centrum Nauki. W seminarium wzięli udział członkowie kół naukowych, studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej, a także uczniowie i nauczyciele szkół średnich oraz zaproszeni goście.
Nowa kadencja Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego
W dniu 9 grudnia 2016 r. w Politechnice Warszawskiej w Płocku odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego przy Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku, w kadencji władz akademickich 2016-2020. Rada ta jest organem doradczo-opiniującym rozwój, plany strategiczne i współdziałanie z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Warszawskiej w Płocku.
Wyróżnienie „Dobre praktyki – Biznes, Szkolnictwo, Nauka”
Miesięcznik Gospodarczy „Nowy Przemysł” oraz portal wnp.pl wyróżniły Politechnikę Warszawską Filię w Płocku oraz Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. za modelową współpracę przemysłu z nauką i szkolnictwem. Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się 6 grudnia 2016 r. w Warszawie podczas konferencji Nafta/Chemia.
Przyjazne i wrogie przejęcia - wykład dr Radosława Kwaśnickiego
2 grudnia 2016 r. w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku dr Radosław Kwaśnicki, doktor prawa, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej PKN ORLEN. Przewodniczący Komitetu ds. Ładu Korporacyjnego, radca prawny prowadzący własną kancelarię przedstawił wykład na temat: „Przyjazne i wrogie przejęcia”.