Dlaczego Technologia chemiczna?

Odpowiedzi na to pytanie udzielają studenci kierunku Technologia Chemiczna na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii.

Od dziecka pasjonowała mnie chemia, oglądanie różnych doświadczeń czy nawet doświadczanie chemii własnymi rękoma. Już idąc do szkoły średniej wiedziałem, że chcę się rozwijać dalej w kierunku chemii, dlatego wybrałem Technikum chemiczne, który dobrze mnie przygotowało do dalszego zgłębiania tej dziedziny na studiach.

Ostatecznie wybór padł na Technologię Chemiczną na Politechnice Warszawskiej w Płocku. Był to idealny wybór, gdyż mam tutaj sporo możliwości rozwoju mojej wiedzy jak i umiejętności praktycznych. Studia wykształciły u mnie zdolność do obserwowania zagadnień z najróżniejszych perspektyw. 

Studia to nie tylko nauka, ale przede wszystkim ludzie. Dlatego też zaangażowałem się w życie Uczelni i rozwijam się w różnych organizacjach studenckich. Już na pierwszym roku studiów dołączyłem do Płockiego Naukowego Koła Chemików, w którym czuje się świetnie. Wspólne wyjazdy na różnego rodzaju pokazy dla młodszej i starszej młodzieży, które mają na celu zademonstrowanie jak fajna jest chemia, to dla mnie wielka frajda. Dołączyłem także do politechnicznego studenckiego Zespołu Tańca Ludowego Masovia, który jest moim miejscem na oderwanie się od świata i zrelaksowanie się. Obecnie nie wyobrażam sobie swojej codzienności na studiach bez angażowania się w życie Płockiego Naukowego Koła Chemików, jak też Zespołu Masovia.

Na studiach poznałem wielu wspaniałych ludzi, dowiedziałem się jak szanować ciężką pracę i jak sobie ją ułatwić i usystematyzować, a także dowiedziałem się, że nie istnieją rzeczy niemożliwe do wykonania, trzeba tylko chcieć i dążyć w tym kierunku.

Wiktor

Będąc już w technikum chemicznym wiedziałam, że następnym krokiem w moim życiu będzie studiowanie Technologii Chemicznej na Politechnice Warszawskiej w Płocku. Z każdym kolejnym semestrem studiów I stopnia utwierdzałam się w słuszności mojego wyboru. Studiowanie na tym kierunku rozwinęło moją ciekawość świata i pragnienie zdobywania wiedzy, umacniając jednocześnie marzenie, które pojawiło się we mnie już, gdy byłam dzieckiem – marzenie o zrobieniu doktoratu. Dlatego dziś jestem na studiach magisterskich i będę dążyła do realizacji moich marzeń. Na drodze edukacyjnej napotkałam wspaniałych wykładowców, a w maju 2023 roku udało mi się wraz z innymi studentami założyć Koło Naukowe Astronomii i Fizyki HYPERION, które jako prezes z dumą reprezentuję. Cieszę się, że będąc na rozdrożach po maturze wybrałam właśnie tę uczelnię i nie zamieniłabym jej na żadną inną.

Angelika