Dlaczego Przemysłowe zastosowania informatyki?

Odpowiedzi na to pytanie udziela student I roku kierunku Przemysłowe zastosowania informatyki na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii.

Już od dzieciństwa fascynowała mnie informatyka. Kiedy uczęszczałem do technikum o profilu informatycznym, zdałem sobie sprawę, że to jest to, w jakim kierunku chcę się dalej rozwijać. Wtedy dowiedziałem się, że Politechnika Warszawska w Płocku otwiera nowy kierunek – Przemysłowe zastosowania informatyki.  

Jestem obecnie studentem tego kierunku i muszę przyznać, że jestem zachwycony! Jeśli interesujecie się informatyką oraz chcielibyście połączyć ją z praktycznymi zastosowaniami w przemyśle, to ten kierunek jest dla Was. Odnajdą się tutaj osoby, które chcą się rozwijać w stronę programowania, niskopoziomowego kodowania, czy też nawet elektroniki i elektrotechniki. Atmosfera na kierunku jest niesamowita, a wykładowcy są naprawdę kompetentni i pomocni. Politechnika oferuje też wiele zajęć dodatkowych, w których studenci mogą uczestniczyć w czasie wolnym. Ja wybrałem studencki Zespół Tańca Ludowego Masovia, gdzie poprzez uczestnictwo w próbach i występach zespołu poznałem wielu wspaniałych ludzi i nawiązałem nowe przyjaźnie. 

Krystian