Dlaczego Mechanika i budowa maszyn?

Odpowiedzi na to pytanie udzielają studenci kierunku Mechanika i budowa maszyn na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii.

Podczas wybierania przyszłego kierunku studiów moją szczególną uwagę przykuła Politechnika Warszawska, będąca jedną z najlepszych, jak nie najlepszą uczelnią techniczną w naszym kraju. 
Z proponowanych kierunków najbardziej urzekła mnie Mechanika i budowa maszyn, a gdy dowiedziałem się, że jest możliwość studiowania w Płocku bez wahania wybrałem tę opcję. 

Studiowanie w Płocku łączy poziom naukowy warszawskiej PW i komfort studiowania w mniejszym mieście. W efekcie otrzymujemy super atmosferę i możliwość zawarcia bliższych relacji z wykładowcami, którzy chętnie z nami żartują i dzielą się swoimi doświadczeniami zawodowymi, co jest prawdziwym skarbem dla przyszłego inżyniera. 

Sam kierunek mechaniczny jest w zasadzie interdyscyplinarny i pozwala na poszerzenie mojej wiedzy w najróżniejszych kategoriach. takich jak elektrotechnika, mechanika, wytrzymałość materiałów, inżynieria materiałowa czy podstawy AutoCADa oraz Inventora. Zajęcia realizowane są w formie wykładów, ćwiczeń oraz laboratoriów, a te z kolei potrafią być na prawdę nieźle wypasione sprzętowo, nie zawiedziecie się! 

Nasza uczelnia nie tylko pozwala nam zdobyć najwyższej jakości wykształcenie, ale również otwiera przed nami masę innych możliwości poprzez działalność w Samorządzie Studentów, kołach naukowych czy zakręcenie spódnicą w naszym Zespole Tańca Ludowego Masovia. Osobiście angażuję się praktycznie we wszystko co oferuje mi uczelnia i muszę przyznać, że gdy porównam do studiowania na Politechnice Warszawskiej w Płocku moje poprzednie etapy nauki oraz krótki epizod na Politechnice Łódzkiej to uważam, że żyję aktualnie pełnią życia! 

Polecam wszystkim serdecznie! Mechanika jest aktualnie bardzo przyszłościowym kierunkiem z wieloma możliwościami i z wielkim potencjałem  znalezienia dobrej pracy już w trakcie studiów!  Jeżeli jesteście zmotywowani i chętni do działania to osiągnięcie wiele na tej uczelni i dodatkowo inni docenią to co robicie!" 

Kuba

Zapoznając się z ofertą różnych uczelni wiedziałem, że odpowiednim dla mnie wyborem będą studia techniczne. Wybór kierunku studiów był ściśle powiązany z moim hobby jakim jest mechanika motocyklowa, dlatego też wybrałem kierunek Mechanika i budowa maszyn, który był w płockiej ofercie Politechniki Warszawskiej. 

Uczęszczając na studia pierwszego stopnia poszerzałem swoją wiedzę z mechaniki, podstaw konstrukcji maszyn, automatyki oraz przedmiotów związanych z branżą aparatury przemysłowej. Podczas zajęć projektowych oraz laboratoryjnych mieliśmy możliwość pracować na maszynach do obróbki skrawaniem oraz obróbki bezwiórowej. Poznawaliśmy także zasady funkcjonowania maszyn rolniczych i samochodów osobowych, jednym słowem zdobyłem wszechstronne wykształcenie w branży mechanicznej. 

Po ukończeniu studiów inżynierskich postanowiłem kontynuować naukę na studiach magisterskich, również na PW w Płocku. Pozwala mi to rozszerzyć i pogłębić wiedzę zdobytą na studniach pierwszego stopnia. 

Aktualnie kończę studia i jestem jednocześnie zatrudniony jako projektant w sektorze przemysłowym, gdzie wykorzystuję umiejętności i wiedzę nabytą podczas studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn do realizacji moich codziennych zadań zawodowych. Mogę przyznać, że po prawie 5 latach studiów przygotowanie do zawodu mam tak rzetelne, że mogłem swobodnie „przebierać” w ofertach pracy, wybierając tę, która była dla mnie najatrakcyjniejsza. 

Albert