Dlaczego Inżynieria środowiska?

Odpowiedzi na to pytanie udziela grupa studentów II roku kierunku Inżynieria Środowiska na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii.

Inżynieria środowiska

W obecnych czasach zawód inżyniera środowiska jest potrzebny na rynku pracy, a jest niewiele osób, które są wykwalifikowane w tym kierunku. Politechnika Warszawska w Płocku daje możliwość kształcenia, nie tylko w teorii, ale również w praktyce poprzez poznanie praktycznych aspektów naszego przyszłego zawodu. Jesteśmy na II roku Inżynierii Środowiska i możemy stwierdzić, że po takim czasie nauczyliśmy się projektować m.in. instalacje oraz urządzenia sanitarne w budynkach, które będziemy realizować w ramach naszego przyszłego zawodu. Z wyboru uczelni oraz kierunku jesteśmy bardzo zadowolone i polecamy ją wszystkim zainteresowanym i tym, którzy jeszcze nie wiedzą co studiować!

Gabriela, Wiktoria i Magdalena

Kierunek Inżyniera Środowiska wybrałyśmy, ponieważ daje możliwość realizacji różnego rodzaju ścieżek kariery po ukończeniu studiów. Możemy wybierać w zakresie projektowania instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, grzewczych czy wentylacyjnych. Jesteśmy usatysfakcjonowane z ze zdobycia dotychczasowej wiedzy z zakresu instalacji sanitarnych, ale również z relacji, które nawiązałyśmy z osobami z naszego kierunku. Politechnika stwarza możliwości poznania ludzi, z którymi można wspólnie się uczyć oraz daje czas na prowadzenie studenckiego życia wraz z przyjaciółmi.

Natalia, Aleksandra i Karolina  

Przychodząc na uczelnię myśleliśmy, że wiąże się z tym wiele stresu i wyrzeczeń. Prawda okazała się zupełnie inna, dzięki wspaniałej atmosferze i koleżeńskim relacjom ze studentami naszego roku, a także innych lat, stres odszedł w niepamięć. Co więcej, nie tylko wsparcie od naszych rówieśników nam w tym pomogło, lecz także pomocni okazali się wykładowcy, którzy potrafią nawiązywać kontakt ze studentami i zachęcać nas do przyswajania wiedzy. Nie przegapcie szansy na to, by przyczynić się do budowania lepszego jutra. Wybierzcie studia na kierunku Inżynieria Środowiska i stańcie się inżynierami przyszłości!

Dominik i Kacper