XX edycja konkursu „Dyplom dla Płocka”

XX edycja konkursu „Dyplom dla Płocka”

Prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski, ogłosił XX edycję konkursu „Dyplom dla Płocka” na najlepsze prace magisterskie, inżynierskie oraz licencjackie w roku akademickim 2024/2025. Zapraszamy studentów do udziału w konkursie.

Konkurs obejmuje prace magisterskie, inżynierskie oraz licencjackie, a w każdej kategorii przyznawane będą nagrody:

  1. I stopnia – do 4 400 zł;
  2. II stopnia – do 3 300 zł;
  3. III stopnia – do 2 200 zł;
  4. wyróżnienie – do 1 100 zł.

Regulamin Konkursu określa szczegółowe zasady, warunki oraz tryb przeprowadzenia konkursu „Dyplom dla Płocka”. Konkurs dotyczy prac naukowo-badawczych, które będą mogły zostać wykorzystane do rozwiązywania problemów gospodarczych, społecznych i technicznych miasta Płocka. Regulamin jest dostępny jako załącznik do Zarządzenia Nr 511/2024 Prezydenta Miasta Płocka z dnia 3 grudnia 2024 r.

Kto może wziąć udział w konkursie?

"§ 1. Informacje ogólne

(...)

3. Temat pracy powinien koncentrować się na problematyce dotyczącej miasta Płocka oraz posiadać związek z przyjętymi przez samorząd miasta planami i programami.

4. Prace zgłoszone do Konkursu winny być oryginalne w zakresie podjętej problematyki, rzetelne w zakresie metodologii badawczej oraz dążyć do atrakcyjnego, interdyscyplinarnego i spójnego przekazu, który będzie mógł być wykorzystany w różnych aspektach życia miasta oraz trafić do różnych grup odbiorców.

5. Przedmiotem Konkursu jest wyłonienie najlepszych prac podejmujących tematykę związaną z miastem Płock, wpisujących się w aktualne potrzeby miasta i jego mieszkańców, w szczególności w zakresie:

1) prac prezentujących:

  • a) historię, tradycję i tożsamość miasta;
  • b) dziedzictwo materialne, niematerialne, naturalne;
  • c) aktywność społeczną, sylwetki mieszkańców;
  • d) kulturę, walory turystyczne;
  • e) inne aspekty, które tworzyły i tworzą bogate i różnorodne oblicze miasta;

2) prac, które w sposób twórczy i inspirujący przedstawiają:

  • a) procesy społeczno-gospodarcze miasta;
  • b) innowacyjne rozwiązania i badania dotyczące technologii, infrastruktury, transportu, gospodarki przestrzennej, ochrony zdrowia i ochrony środowiska, edukacji, które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców miasta i standardów usług publicznych;
  • c) inne aspekty pozwalające ukazać i wzmocnić zrównoważony rozwój miasta (...)"