World Skills Poland

World Skills Poland

W dniach 6-8 marca w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku odbędzie się edycja specjalna w konkurencji dekarstwo, której współorganizatorem jest firma BUDMAT.

Czym jest World Skills? To międzynarodowa organizacja non-profit, której celem jest promowanie i rozwijanie umiejętności zawodowych w różnych dziedzinach. Wartościowe szkolenia i zawody to jeden z filarów działalności na rzecz podniesienia jakości szkolenia zawodowego. Budmat jako firma odpowiedzialna społecznie, najwyższą wagę przywiązuje do edukacji i rozwoju branży, w szczególności do kształcenia młodych ludzi, wchodzących na rynek pracy. W ramach autorskiego programu #ProTeamBudmat współpracujemy z placówkami edukacyjnymi kształcącymi na kierunku dekarskim, dlatego nawiązanie współpracy z World Skills było oczywiste.

Podczas płockiej edycji zawodnicy - dekarze, będą rywalizować na specjalnie przygotowanych stelażach z użyciem wysokojakościowej stali powlekanej. Oprócz tytułu “Najlepszego z najlepszych” oraz oczywiście atrakcyjnych nagród rzeczowych, zwycięzca kategorii Metal Roofing otrzyma możliwość reprezentowania Polski na EuroSkills 2023 we wrześniu w Gdańsku.

Do eliminacji może zgłosić się każdy, kto ukończył 18 lat, a do 5 września 2023 nie ukończy 25 roku życia i aktualnie kształci się lub pracuje w zawodzie dekarza. Zachęcamy każdego, kto spełnia powyższe wymagania do startu w jedynych takich eliminacjach dostępnych w Polsce, z szansą na międzynarodowy sukces! Każdy z uczestników ma możliwość reprezentować Polskę na zawodach Euro Skills 2023 w Gdańsku. Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie wydarzenia.