Pierwsza edycja NiP za nami

Pierwsza edycja NiP za nami

26 marca 2024 po raz pierwszy połączyliśmy Drzwi Otwarte naszej uczelni z Targami Pracy. Celem Politechniki od zawsze było łączenie świata nauki i gospodarki, a inicjatywa NiP (czyli Nauka i Praca dla Ciebie), doskonale wpisała się w ten kierunek.

W trakcie imprezy gościliśmy uczniów ze szkół Płocka i okolicznych powiatów. Mieli oni okazję wspólnie ze studentami do bezpośredniego spotkania z pracodawcami, a także wysłuchania ich prelekcji na tematy dotyczące zarówno potrzeb i ofert rynku pracy, jak i specjalistycznych zagadnień technicznych np. dotyczących branży projektowej.

NiP_6
NiP_10

Swoje stoiska wystawiły działające na Politechnice organizacje studenckie, a większość laboratoriów i pracowni otworzyło się tego dnia na zwiedzających. Oprócz informacji, można było w trakcie wydarzenia zdobyć całe mnóstwo różnego rodzaju gadżetów biorąc udział w przygotowanych przez studentów i pracodawców konkursach i quizach.

NiP_2
NiP_1
NiP_3

Na głodnych nie tylko wiedzy czekały m.in. tosty i gofry przygotowane przez studentów PW, a także mnóstwo smakołyków, które oferowali wystawcy związani m.in. z branżą cukierniczą czy wędliniarską.

Grupy uczniów, które odpowiednio wcześniej zapisały się na zajęcia realizowane w ramach projektu "Politechnika dla Ciebie", uczestniczyły tego dnia w zajęciach laboratoryjnych, wykładach i warsztatach, gdzie mieli okazję w mniejszych grupach w sposób praktyczny zapoznać ze specyfiką pracy w wybranych laboratoriach, np. izolując DNA, przeprowadzając reakcje redoks, czy niszcząc pręty zbrojeniowe.

NiP_5
NiP_4

Część uczestników wybrała się również na wycieczkę autobusem wodorowym do Centralnego Laboratorium Mechaniki i Budownictwa PW, zlokalizowanego przy ul. Jachowicza. Mieli tam okazję do zapoznania się z częścią laboratoriów, które na co dzień pozostają niedostępne dla szerszej publiczności.

NiP_9
NiP_11
NiP_12

Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z wydarzenia, a w przyszłości do aktywnego w nim uczestnictwa.

Organizatorzy