Szlachetna Paczka 2021

Szlachetna Paczka 2021

Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku podjął się przeprowadzenia zbiórki żywności, środków czystości oraz opału dla Pana Jakuba w ramach akcji Szlachetna Paczka.

Pan Jakub jest starszym, schorowanym człowiekiem. Od 2016 roku jego życie to ciągła walka z chorobami. Mężczyzna przeszedł zawał, udar oraz zmaga się z nowotworem. Mimo wielu przeciwności, w domu pana Jakuba panuje wesoła, pogodna atmosfera. Człowiek bardzo doświadczony przez los cały czas się uśmiecha. Stara się walczyć o lepsze jutro. Pan Jakub jest po kilku operacjach, na co dzień nosi stomię. Jego choroby bardzo utrudniają mu życie codzienne. Jak sam mówi, najtrudniejsze były początki choroby. Straszna diagnoza - rak, później leczenie i w końcu operacja. Potrzebował sporo czasu, żeby nauczyć się żyć ze swoimi ograniczeniami. W dawnych czasach, kiedy był zdrowy, był pogodnym, aktywnym zawodowo człowiekiem. Praca dla niego była pasją, a nie tylko obowiązkiem. Pan Jakub stara się nie poddawać chorobie. Nauczył się żyć ze stomią. Wierzy, że pozytywne myślenie to połowa sukcesu w walce o lepsze jutro i powrót do zdrowia. Pan Jakub utrzymuje się ze skromnej emerytury w wysokości 1300 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia w łącznej kwocie 1007 zł, na życie zostaje mu zaledwie 293 zł.

Na co dzień pan Jakub dba o swój dom, ogląda telewizję i rozwiązuje krzyżówki. To ostatnie jest też dla niego nie tylko pasją, ale też formą rehabilitacji. Pozwala mu to ćwiczyć mózg po udarze. Największą siłę do walki z chorobami daje mu miłość do wnuków. One dają mu siłę do pokonywania kolejnych przeciwności. Nie pozwalają się poddać.

 

Zbierać będziemy takie dary jak:

  • Żywność - herbata, cukier, kawa, olej, ryż, dżem, pwoce i warzywa w puszkach, mąka, konserwy rybne, makaron, konserwy mięsne, mleko UHT, płatki kukurydziane, dania gotowe
  • Środki chemiczne - mydło / żel myjący, płyn do płukania, szampon, proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, chusteczki nawilżane
  • Opał - węgiel

Ponadto Pan Jakub życzyłby sobie maszynkę do golenia i zestaw kosmetyków.

 

Dary będą zbierane w akademiku, Gmachu Głównym oraz Gmachu Mechaniki (szukajcie świątecznych kartonów )

Studenci SSPW będą również zbierać datki do puszek. Pieniądze zostaną wydane na brakujące rzeczy z listy.

Zbiórka będzie trwać do 10 grudnia.

 

Wspólnie możemy zdziałać wszystko!