Strona główna » SCN »
Historia
W dniu 5 grudnia 2013 r. zostało uroczyście otwarte z udziałem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz Prorektora Politechniki Warszawskiej w Płocku prof. Janusza Zielińskiego Studenckie Cenrum Nauki. Powstało ono z inicjatywy Prorektora Politechniki Warszawskiej w Płocku. Do tego przedsięwzięcia włączyły się aktywnie Samorządy Studenckie Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii oraz Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych.
Studenckie Centrum Nauki Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku jest pierwszą tego typu instytucją w Płocku. Doskonale wpisuje się zarówno w obszar działalności naukowej i popularyzacji nauki w Politechnice Warszawskiej, jak i szerzej w postulowane przez władze kraju działania na rzecz rozwoju nauki polskiej w perspektywie do 2020 roku.
SCN działa w wyremontowanych pomieszczeniach w Gmachu Mechaniki przy ulicy Jachowicza 2. Skupia 6 kół naukowych działających w obszarach chemii, mechaniki, budownictwa, inżynierii środowiska, ekonomii oraz fotografii i filmu naukowego. Zasadniczym celem i ideą powołania Studenckiego Centrum Nauki jest integracja studenckiej działalności naukowej w tych wyżej wymienionych dziedzinach, ułatwienie wymiany informacji i promocji działalności naukowej studentów oraz współpraca przy realizacji interdyscyplinarnych projektów.
Prorektor podziękował sponsorom za wsparcie finansowe umożliwiające otwarcie Studenckiego Centrum Nauki Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku: Prezydentowi Miasta Płocka – Andrzejowi Nowakowskiemu, Członkowi Zarządu PKN ORLEN S.A. – Piotrowi Chełmińskiemu, Prezesowi Zarządu Izby Gospodarczej Regionu Płockiego, Prezesowi Grupy B4 Sp. z o.o. – Janowi Brudnickiemu oraz właścicielowi Firmy SPEC-KOP – Ryszardowi Bednarskiemu.
Referat seminaryjny nt. "Praktyczne aspekty współdziałania nauki i gospodarki" przedstawili Prezes Jan Brudnicki i współpracownicy firmy Grupy B4.
Po oficjalnym otwarciu Studenckiego Centrum Nauki, przedstawiciele każdego z Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku przedstawili zgromadzonym prezentacje dotyczące zarówno swojej działalności naukowej jak i pozanaukowej.